دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران

به گزارش ارانیوز، شهردار منطقه 12 از برپایی بازارچه مناسبتی دست سازه های مادران شهر تهران، ویژه هفته زن و ایام دهه فجر در این منطقه اطلاع داد.

دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه با حضور جمعی از مدیران ارشد شهری این منطقه به بازدید از بازارچه مناسبتی دست سازه های مادران شهر تهران واقع در میدان شهدا پرداخت.

او در این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای برپایی این بازارچه گفت: هر جای جهان که زنان توانمند و کوشا بتوانند در عرصه های مختلف جامعه حضور فعال داشته باشند، آن منطقه شاهد رشد و شکوفایی خواهد بود.

شهردار قلب طهران با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از حضور زنان در جامعه ادامه داد: به همین منظور، برنامه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای کسب توان لازم در خصوص مدیریت عرصه های مختلف زندگی و بالارفتن عزت نفس بانوان، همچنین به منظور کسب هویت فردی و جمعی و بهبود صندلی مالی و اجتماعی در دستور کار اداره امور بانوان شهرداری تهران قرار گرفته که در این برنامه، یاری به اشتغال به عنوان گام نخست در این برنامه ریزی در نظر گرفته شده است.

او اضافه نمود: بازارچه مناسبتی دست سازه های مادران شهر تهران ویژه هفته زن-دهه فجر با تعداد 15 غرفه در میدان شهدا، ابتدای خیابان 17 شهریور شمالی راه اندازی شد که در این بازارچه، بانوان سرپرست خانوار به فروش کالا و اقلام تولیدی خود پرداختند. این غرفه ها از تاریخ 12 تا 22 بهمن ماه به فعالیت مشغول بودند و ساعت بازدید از این غرفه ها 10 صبح تا 20 اعلام شد که به مدت 10 روز به منظور فروش تولیدات بانوان سرپرست خانوار در این منطقه دایر بود.

در حال حاضر 1451 زن سرپرست خانوار در منطقه 12 وجود دارند که از این بین 132 نفر در مراکز کوثر و همچنین به صورت مشاغل خانگی و خوداشتغالی مشغول به کارند. منطقه 12 در این دوره در حال به روزرسانی زنان سرپرست خانوار است و بر اساس گروه سنی و جامعه هدف برای آنها برنامه ریزی خواهد شد؛ بدین صورت که برای گروه سنی 25 سال تا 45 سال توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی و برای گروه سنی 55 تا 65 سال برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده است؛ همچنین یک سری برنامه ها نیز برای فرزندان و دختران خانواده زنان سرپرست خانوار مانند آموزش، توانمندسازی و اوقات فراغت در نظر گرفته شده است. در بحث توانمندسازی نیز ایجاد توانایی به لحاظ شخصیتی، رفتاری، خودشناسی و مواردی مانند آموزش، اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی مورد نظر شهرداری این منطقه است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1197

به "دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید