جابجایی 14 میلیون مسافر ریلی در راستا مشهد

به گزارش ارانیوز، مدیر کل راه آهن خراسان گفت: طی سال گذشته 14 میلیون و هزار و 93 مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد و خراسان رضوی جا به جا شده اند.

جابجایی 14 میلیون مسافر ریلی در راستا مشهد

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران مصطفی نصیری ورگ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: این میزان جا به جایی در سال 97، 14 میلیون و 212 هزار و 493 نفر بود که مقایسه این ارقام از کاهش یک درصدی جا به جایی مسافر در جهتهای ریلی منتهی به خراسان رضوی حکایت دارد.

وی ادامه داد: بیشترین میزان کاهش مسافر به وسیله راه آهن مربوط به اسفند ماه گذشته بود که علت آن نیز کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

این کاهش مسافر در حالی روی داده است که طی شش ماه نخست سال 98 سفر با قطار از شهرهای مختلف به مقصد مشهد با هفت میلیون و 948 هزار و 824 مسافر نسبت به مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش داشت و راه آهن خراسان در این بازه زمانی رتبه نخست کشور از نظر جا به جایی مسافران ریلی برون شهری را به خود اختصاص داد.

شمار ایستگاه های راه آهن خراسان 23 ایستگاه است و در حالت عادی روزانه 94 رام قطار مسافربری و 10 رام قطار باری در این جهت ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می نمایند.

از مجموع 10 هزار کیلومتر ظرفیت شبکه ریلی کشور هزار و 400 کیلومتر آن معادل 14 درصد در خراسان رضوی واقع شده است.

تراکم ریل در استان خراسان رضوی نسبت به مساحت آن دو برابر میانگین کشوری است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از 40 درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 580

به "جابجایی 14 میلیون مسافر ریلی در راستا مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جابجایی 14 میلیون مسافر ریلی در راستا مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید