فراوری رنگ نانویی مقاوم در برابر امواج الکترومغناطیس

به گزارش ارانیوز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو، رنگ حاوی نانوذرات فراوری نموده که خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس دارد. این رنگ برای استفاده در اماکن حساس نظیر فضای بیمارستانی یا نیروگاه ها مناسب بوده و می تواند افراد یا تجهیزات موجود در این فضاها را در برابر امواج الکترومغناطیس محافظت کند.

فراوری رنگ نانویی مقاوم در برابر امواج الکترومغناطیس

این پیروز به فراوری رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس شده است. این رنگ ها قابلیت اجرا بر دیوار، سقف و کف ساختمان های مسکونی یا محیط های دارای ادوات حساس الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی را دارد.

این رنگ پایه آب بوده و حاوی نانوذرات با خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس در بازه فرکانسی 8- 12 گیگاهرتز است. استفاده از نانوذرات در این رنگ، سبب کاهش عبور امواج الکترومغناطیس می گردد که این امواج می توانند برای فعالیت های زیستی بدن انسان مضر باشند و در محیط های دارای ادوات حساس الکتریکی، الکترونیکی و مخابراتی، مشکل ساز شوند.

در این محصول، محافظت در برابر امواج الکترومغناطیسی با استفاده از موادی صورت می گیرد که با ایجاد یک قفس فارادی میزان امواج الکترومغناطیسی را کاهش می دهد. شدت کاهش امواج الکترومغناطیسی به شرایط استفاده، ضخامت، اندازه، حجم، مش بندی ساختار شیلد و فرکانس موج وابسته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 409

به "فراوری رنگ نانویی مقاوم در برابر امواج الکترومغناطیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری رنگ نانویی مقاوم در برابر امواج الکترومغناطیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید