فراوری انرژی خالص نیروگاه شهیدسلیمی نکا حدود 9 درصد افزایش یافت

به گزارش ارانیوز، خبرگزاری ،نیروگاه شهیدسلیمی نکا در هشت ماه ابتدای سال جاری بالغ بر 7 میلیارد و545 میلیون و 848 هزارکیلووات ساعت انرژی خالص فراوری کرد .

فراوری انرژی خالص نیروگاه شهیدسلیمی نکا حدود 9 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان نکا:محسن نعمتی مدیرعامل شرکت مدیریت فراوری برق نکا با اعلام این خبر اضافه نمود: مجموع انرژی خالص نیروگاه در هشت ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد افزایش داشت .

محسن نعمتی با اشاره به اینکه در هشت ماه اخیر 74 درصد انرژی فراوری شده در واحدهای بخاری و حدود 26 درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمده است ابراز داشت: با توجه به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره برداری واحدهای بخار با گذشت بیش از 4 دهه و واحدهای گازی با بیش از 3 دهه کارکرد، بدلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای فراوری پایدار انرژی کار آسانی نیست و لذا با توجه به احتیاج شبکه برق کشور و علیرغم همه محدودیتهای موجود بویژه در شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا، تا حد امکان کوشش شد تعمیرات های غیرمترقبه در کوتاهترین زمان ممکن انجام و با همدلی و فعالیت جهادی و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، تمامی واحدهای نیروگاه جهت فراوری پایدار برق در مدار فراوری باشند. وی با بیان اینکه تعمیرات میاندوره ای واحدهای بخار نیروگاه طبق برنامه و روال سالیانه درحال انجام است ادامه داد: در هشت ماه ابتدای سال جاری حدود 74.5 درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه طبق برنامه محقق شد .

نیروگاه شهید سلیمی نکا با 4 واحد بخاری به ظرفیت هرکدام 440 مگاوات، دو واحد گازی به ظرفیت هر یک 137.6 مگاوات و یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت 160 مگاوات، بیش از 4 درصد از برق کشور را تامین می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1612

به "فراوری انرژی خالص نیروگاه شهیدسلیمی نکا حدود 9 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری انرژی خالص نیروگاه شهیدسلیمی نکا حدود 9 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید