توضیحات سازمان محیط زیست درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو

به گزارش ارانیوز، مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو توضیخاتی ارائه کرد و گفت: تا آخر امروز علت اصلی این اتفاق تعیین می گردد

توضیحات سازمان محیط زیست درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو

به گزارش گروه اجتماعی ارانیوز، فریدون یاوری مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو گفت: کار نمونه برداری اجرا شده و سعی بر این است که تا آخر وقت امروز دلیل اصلی اتفاق معین و اطلاع رسانی گردد.

وی اضافه کرد: تلف شدن ماهی ها به دلیل ورود پساب به این رودخانه یک فرضیه است و در حال حاضر موضوع در کنترل ما است و ظرف امروز و دیروز دیگر تلفات نداشتیم.

یاوری ادامه داد: به وسیله رسانه ها، محیط زیست و مرکز بهداشت برای عدم استفاده از این ماهی های تلف شده اطلاع رسانی نموده ایم و به مردم هشدار دادیم این ماهی ها را استفاده ننمایند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه دراین باره گفت: ماهیان بزرگ هنوز در رودخانه قره سو زنده هستند و متاسفانه این ماهیان توسط بعضی افراد سودجو صید شده و توسط دستفروشان در شهر فروخته می شوند.

خدادادیان توضیح داد: با توجه به تلف شدن ماهیان کوچک، سلامت این ماهیان بزرگ تایید شده نیست، بنابراین از مردم بویژه مردم شهرک های کرناچی و الهیه تقاضا می گردد از خرید ماهی از دستفروشان و وانت ها به طور جد خودداری نمایند.

براساس این گزارش؛ چندی پیش، سه هزار قطعه ماهی کوچک در رودخانه قره سو استان کرمانشاه تلف شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 181

به "توضیحات سازمان محیط زیست درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سازمان محیط زیست درباره تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید