تغییر سایز پا در بارداری (راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری)

به گزارش ارانیوز، تغییر سایز پا در بارداری یکی از پیشامدهای باردرای برای تمام زنان است. علت تغییر سایز پا در بارداری سطح بالای هورمون هاست. با راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری آشنا شوید.

تغییر سایز پا در بارداری (راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری)

زمان این فرا رسیده تا کفش های مهمانی مورد علاقه تان را درون کمد قرار دهید، زیرا تا مدتی این کفش ها اندازه پای شما نخواهند بود. سطح بالای هورمون ها باعث حفظ آب بیشتر در بدن شما و در نتیجه متورم شدن پاهایتان (تغییر سایز پا در بارداری) می شود.

راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری

برای پیشگیری از ناراحتی، چند بار در روز پایتان را بالاتر از قلبتان به مدت 20 دقیقه نگه دارید. این یاری می نماید تا خون از پاهایتان به سمت قلب تان جریان پیدا کند. همچنین می توانید در حالتیکه یک پایتان را بالا نگه داشته اید بنشینید و مچ پایتان را 12 بار در هر جهت بچرخانید سپس این کار را با پای دیگر تکرار نمایید و پس از آن سعی کنید حروف الفبا را با پایتان بنویسید، با این روش می توانید به جریان یافتن خون در بدن تان یاری کنید.

به پهلوی چپ بخوابید تا فشار بر روی عظیم سیاهرگ زبرین تان (عظیم ترین سیاهرگی که خون را به قلب باز می گرداند) وارد نشود. اضافه کردن وزن زیاد می تواند درد را تشدید نماید پس بهتر است مراقب وزن تان باشید. به یاد داشته باشید تا پایتان را در هنگام تماشای تلویزیون یا خوابیدن بالاتر از سطح بدن تان قرار دهید. برای کاهش درد زیاد می توانید هر ساعت به مدت 20 دقیقه یخ بر روی پا و مچ تان قرار دهید؛ این کار تورم را کم می نماید. در ادامه بارداری مجبور خواهید بود کفش های عظیم تری تهیه کنید . از خریدن کفش های بند دار جدا خودداری کنید؛ زیرا بستن بند آنها در اواخر دوران بارداری بسیار سخت خواهد بود.

درد پاشنه پا نیز ممکن است برای خانم های باردار بسیار عذاب آور باشد. برای کاهش ناراحتی از کفش هایی با کف و پاشنه مناسب استفاده نمایید. مراجعه به پزشک متخصص پا نیز می تواند مفید باشد.

منبع: setare.com
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 928

به "تغییر سایز پا در بارداری (راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر سایز پا در بارداری (راه های مقابله با ورم و درد پا در بارداری)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید