برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در منطقه18

به گزارش ارانیوز، رضا نیک نام ـ خبرنگار: نخستین دوره از انتخابات شورای دانش آموزی در سال تحصیلی 99 ـ 98 در مدرسه ابتدایی امام جعفر صادق(ع)، یکی از واحدهای نمونه دانش آموزی اداره آموزش و پرورش منطقه18 برگزار گردید.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در منطقه18

داریوش روستا مدیر مدرسه ابتدایی امام جعفر صادق(ع) درباره نحوه و چگونگی برگزاری انتخابات شورای مدرسه به خبرنگار ارانیوز محله شرح می دهد: برای حضور پرشور دانش آموزان در این دوره از انتخابات شورای مدرسه از ابتدای مهر امسال اطلاعاتی را به وسیله معلمان و کادر آموزشی در اختیار دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی قرار دادیم تا آنها ابتدا با مفاهیمی همچون شورا، تعاون و همکاری، نقش شورا در عمران و آبادانی مدرسه و... آشنا شوند و سپس بتوانند در جریان انتخابات شورای مدرسه هدفشان را معین نمایند و در امور مختلف تأثیرگذار باشند. در این دوره از انتخابات شورای مدرسه، تعدادی از دانش آموزان برای عضویت در این تشکل نامنویسی کردند و عده ای نیز با تشکیل گروه های چندنفری در کلاس های درس، برای افزایش رأی نماینده مورد نظر خود کوشش کردند.

وی با بیان اینکه بچه ها و نوجوانان با شرکت در انتخابات شورای دانش آموزی نخستین گام و تجربه عملی را برای فعالیت های اجتماعی و مدنی برمی دارند اضافه می نماید: بی دلیل نیست که همواره از مدرسه به عنوان خانه دوم بچه ها یاد شده است. در واقع فضای مدرسه و کلاس درس به گونه ای است که دانش آموزان مدام به دنبال یادگیری و کسب تجربه تازه هستند و به نظر می رسد باید این گونه فرصت ها به بچه ها داده گردد تا آزادانه و با دراختیار دریافت تریبون بتوانند دیدگاه و نظرشان را بیان نمایند. نباید فراموش کرد که این مسئله تأثیر بسیار مثبتی در افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان برای حضور در اجتماع و فعالیت های اجتماعی دارد.

این طور که روستا عنوان می نماید؛ در این دوره از انتخابات شورای مدرسه حدود 600نفر از دانش آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی شرکت نموده اند.

وی می گوید: طبق زمان بندی اجرا شده، دانش آموزانی که به عنوان نماینده شورا در این دوره از انتخابات شرکت نموده بودند برای تبلیغات میدانی یک هفته زمان داشتند تا برنامه ها و ایده های خود را مطرح نمایند. پس از این مرحله صندوق اخذ رأی در محل مناسب جانمایی شد و دانش آموزان این مدرسه رأی خود را به داخل صندوق انداختند.

قرار است که پس از شمارش آرا، منتخبان در کارگروه های تخصصی از جمله محیط زیست، ورزش و... فعالیت نمایند. همچنین این شورا یکی از دانش آموزان را به عنوان شهردار مدرسه انتخاب خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 214

به "برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در منطقه18" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در منطقه18"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید