اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار گردید

به گزارش ارانیوز، خبرگزاری مهر/ براساس خبرهای بدست آمده، اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار گردید.

اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار گردید

اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در بخش جانبی نخستین رویداد ملی سه گام با حضور محمدحسین عسگر پور مدیر کل دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی، علی نعیمایی مدیر میز تخصصی و جمعی از فراوری کنندگان، اساتید و کارشناسان هنری در موزه ظروف کاخ سعدآباد برگزار گردید.

در این نشست عسگرپور با بیان اینکه برای نزدیک شدن مردم به حوزه منسوجات سنتی نیازمند ورود شیوه های نوین در استفاده از رنگهای طبیعی و نخ مرغوب هستیم، اضافه کرد: مهمترین بخش فعالیت ما شناسایی چالش ها و دغدغه های حوزه نساجی سنتی و ایجاد راه چاره با استفاده از ایده و نظر حاضران و فراوری کنندگان است.

وی با تاکید بر ایجاد گارانتی و ضمانت تعویض در حوزه منسوجات سنتی ادامه داد: استاندارسازی و تشکیل کارگروه نظارت بر فراوری محصول از اقدامات مهم برای ایجاد همگرایی در آن حوزه خواهد بود.

نعیمایی بیان نمود: برای زنده نگه داشتن هنر نساجی سنتی نیازمند ایجاد موزه تخصصی نساجی هستیم.

وی اضافه کرد: تشکیل صنف مجزا با هدف برند و تجاری سازی حوزه منسوجات سنتی گامی مؤثر در پیشرفت و شناساندن این هنر به جامعه خواهد بود.

مینا خسروی، عضو هیأت مدیره کانون زنان بازرگان در حاشیه بازدید از نمایشگاه منسوجات سنتی گفت: برگزاری این قبیل رویدادها باعث ایجاد روزنه امید برای هنرمندان به منظور خلق آثار فاخر خواهد بود.

وی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت دستگاه ها و ارگان های مربوطه، شاهد برگزاری این رویداد در خارج از کشور باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1903

به "اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین میز تخصصی فراوری و مواد اولیه دفتر حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید