اجرای 9 هزار پروژه بزرگ در صنعت برق در 4 سال آینده

به گزارش ارانیوز، معاون وزیر نیرو گفت: در طول چهار سال آینده 900 پروژه بزرگ در صنعت برق با اعتباری بالغ بر 795 میلیارد تومان اجرا خواهد شود.

اجرای 9 هزار پروژه بزرگ در صنعت برق در 4 سال آینده

به گزارش روابط عمومی به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری معاون برق و انرژی وزارت نیرو صبح امروز در نشست تخصصی مدیران صنعت برق و انرژی با علی اکبر محرابیان، گفت: قرار است در طول چهار سال آینده 900 پروژه بزرگ در صنعت برق با اعتباری بالغ بر 795 میلیارد تومان اجرا شود.

او با بیان اینکه اجرای این پروژه ها باعث جهش تولید، افزایش قابل توجه سهم انرژی های تنوپذیر در سبد تولید برق کشور، ارتقا و تعمیق برنامه های مدیریت تقاضا و بهینه سازی مصرف با توسعه پلتفرم های هوشمند انرژی خواهد شد، گفت: توسعه ظرفیت و ارتقای پایداری شبکه های انتقال و فوق توزیع برق و ارتقای دیپلماسی برق و انرژی با توسعه زیرساخت های تبادلات منطقه ای از دیگر دستاورد هایی است که با اجرای این برنامه ها حاصل خواهد شد.

بیشتر بخوانید

  • لایحه بودجه 1401 با نگاه توزیع عادلانه منابع به مجلس رفت

وی گفت: بر این اساس تا تابستان سال آینده 4 هزار و 949 مگاوات از محل واحد های نو نیروگاهی و 1113 مگاوات نیز از محل ارتقای واحد های حرارتی موجود به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده خواهد شد.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: بر اساس برنامه، ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور در طول چهار سال آینده به 120 هزار مگاوات و ظرفیت خطوط انتقال و فوق توزیع کشور به یک میلیون کیلومتر خواهد رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: در قالب این برنامه تا سال 1404 حدود 35 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی نو افزوده خواهد شد که در این راستا 15 هزار مگاوات از طریق شرکت برق حرارتی، 10 هزار مگاوات با همکاری صنایع و 10 هزار مگاوات نیز نیروگاه تنوپذیر احداث و به مدار تولید وارد خواهد شد.

حائری در عین حال به ضرورت افزایش قابلیت انعطاف پذیری شبکه برق نیز اشاره کرد و گفت: به این منظور علاوه بر تاکید بر توسعه ظرفیت های نو نیروگاه های تلمبه ذخیره ای، راندمان نیروگاه ها نیز از 39 درصد کنونی به 42 درصد افزایش خواهد یافت که باعث کاهش سوخت مصرفی نیروگاه های حرارتی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1664

به "اجرای 9 هزار پروژه بزرگ در صنعت برق در 4 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 9 هزار پروژه بزرگ در صنعت برق در 4 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید