اجباری شدن استفاده از دروس مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه به هیچ عنوان به دنبال حذف نیمسال نیستیم، گفت: پس از تعطیلات، استفاده از کلاس های مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز برای دانشجویان اجباری می گردد؛ تا به امروز استفاده از این کلاس ها به شکل توصیه ای بوده اما پس از تعطیلات ارائه دروس نظری به شیوه مجازی برای همه اعضای هیات علمی اجباری می گردد و عدم انجام آن برخوردهای اداری و مقرراتی را به دنبال دارد.

اجباری شدن استفاده از دروس مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز

علیرضا جلیلی فر در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: دانشگاه شهید چمران از قبل، زیرساخت های مناسب برگزاری کلاس ها به صورت مجازی را داشت؛ با وجود این، سامانه های دیگر توسط اعضای هیات علمی دانشگاه طراحی شدند و در اختیار دانشجویان نهاده شد. به همکاران و دانشجویان نیز توصیه کردیم که فرایند آموزش به صورت مجازی را متوقف ننمایند.

وی اضافه کرد: در ابتدا بعضی مقاومت می کردند و اصرار وجود داشت که کلاس ها بعد از تعطیلات عید آغاز شوند اما باتوجه به اینکه کلاس ها از 15 فروردین آغاز نمی شوند، فرایند استفاده از کلاس های مجازی به تدریج افزایش یافت به طوری که اکنون 50 درصد از اساتید به صورت مجازی تدریس می نمایند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه نزدیک به 60 درصد کلاس های دروس نظری به صورت مجازی برگزار می شوند، ادامه داد: در این نیمسال حدود 3 هزار درس برای دانشجویان در نظر گرفته بودیم که از این تعداد حدود 2 هزار و 300 درس نظری هستند و از این تعداد نیز حدود 60 درصد مجازی ارائه شده اند و این یک دستاورد بزرگی برای دانشگاه است.

جلیلی فر تاکید نمود: هم دانشجویان و هم اساتید از کلاس های درس مجازی استفاده می نمایند. البته پس از تعطیلات استفاده از کلاس های مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز برای دانشجویان اجباری می گردد؛ تا به امروز استفاده از این کلاس ها به شکل توصیه ای بوده اما پس از تعطیلات ارائه دروس نظری به شیوه مجازی برای همه اعضای هیات علمی اجباری می گردد و عدم انجام آن، برخوردهای اداری و مقرراتی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از درس ها تقریبا همه دانشجوها شرکت نموده اند، گفت: حتی اگر دانشجویی کلاسی را از دست دهد، چون دروس تماما در سامانه های دانشگاه ثبت می شوند، دانشجو می تواند فایل درسی را دانلود و استفاده کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در مورد نحوه تصمیم گیری در مورد ادامه نیمسال توضیح داد: وزارت علوم در مورد نحوه ادامه یا آغاز کلاس ها چیزی ابلاغ ننموده است اما در کل وزارت نمی تواند یک نسخه واحد برای همه دانشگاه ها با شرایط متفاوت در نظر گیرد. مثلا دانشگاه هایی که نمی توانند به صورت مجازی دروس خود را ارائه دهند، نمی توانند نیمسال خود را حفظ نمایند. اما برای دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه ما که امکانات و زیرساخت های برگزاری دروس به شکل مجازی را دارند، به هیچ عنوان به دنبال حذف نیمسال نیستیم، نیمسال خود را ادامه می دهیم و حداقل آن این است که دروس نظری را تماما برگزار می کنیم. درباره دروس عملی باید منتظر شرایط باشیم.

جلیلی فر اعلام کرد: حدود 500 درس کارگاهی و آزمایشگاهی داریم که اگر یک ماه فرصت داشته باشیم، می توانیم با یک برنامه فشرده ظرف یک ماه کلاس های عملی را برگزار کنیم. اگر شرایط به گونه ای دیگر باشد، درس ها در شهریورماه برگزار می شوند. محتمل است که نیمسال اول 99 با اندکی تاخیر آغاز گردد، همین موضوع می تواند یاری کند تا بتوانیم آزمون ها را شهریور تا اوایل مهر برگزار کنیم. در نهایت باید منتظر باشیم اما سعی می کنیم بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 599

به "اجباری شدن استفاده از دروس مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری شدن استفاده از دروس مجازی دانشگاه شهید چمران اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید