آمادگی مازندران برای خرید ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه

به گزارش ارانیوز، نشست ویدئوکنفرانسی مدیران اتاق ساری و ولگاگراد و مسئولان مربوطه با هدف واردات گوشت گوسفندی از روسیه، برگزار گردید.

آمادگی مازندران برای خرید ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در این نشست، دو نفر از تجار روسیه که در زمینه پرورش گوسفند و کشتارگاه دام فعالیت داشتند، از شرایط کشتارگاهی و پرورش دام گفتند که یکی از آن ها در شرکت خود توانایی کشتار 15 هزار رأس دام و دیگری نیز آمادگی تأمین 25 تن گوشت گوسفند را در شبانه روز دارند.

با توجه بااینکه مدیران کل دامپزشکی و پشتیبانی امور دام مازندران در این نشست حضور داشتند سؤالاتی درباره نحوه کشتار، سلامت دام، قیمت لاشه و گوسفند زنده و سن و کیفیت دام را بیان کردند که طرف روس به آن ها پاسخ داد.

موضوع مهم در این ملاقات راجع به گوشت موردنیاز برای طرف ایرانی بود که دو شرکت حاضر در نشست توانایی تأمین آن را نداشتند و طرف روس متقاعد شد که مجموعاً چهار شرکت خود که در تأمین و کشتار گوشت حلال فعالیت دارند را برای جواب دادن به درخواست اتاق ساری گرد هم بیاورد و پیش از آن نیز این شرکت ها قیمت نهایی لاشه و گوسفند زنده را اعلام نمایند.

رئیس اتاق ساری با اشاره به اینکه شرکت های اعلام شده از سوی طرف روسی گواهی صادرات از ایران را دارند، آن را یک قدم روبه جلو بیان کرد که راستا توافق را تسهیل می نماید.

عبداله مهاجر دارابی با اعلام اینکه درخواست ما بیشتر بر خرید گوسفند زنده است و بااین حال اگر در کنار آن به قیمت مناسب برای لاشه گوسفند نیز برسیم، خوب است، اضافه کرد: تأکید ما بر سلامت و کیفیت و قیمتی است که برای دو طرف به صرفه باشد.

او اعلام نمود: مازندران آمادگی دارد که در نوبت اول، 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه خریداری کند و اگر در قیمت به توافق رسیدیم و توانایی تأمین این میزان درخواست برای طرف روس فعلاً میسر نبود، تأمین حداقل 2 هزار تن را باید داشته باشد.

رئیس اتاق ساری درباره قیمتی که در نشست ویدئوکنفرانس اعلام شد، گفت: این عدد با قیمتی که اکنون گوشت گوسفند در کشور ما خریدوفروش می گردد همخوانی ندارد و متضرر می شویم، ضمن آنکه مازندران می تواند با قیمت نازل تر ازآنچه طرف روس اعلام نموده است، از قزاقستان و گرجستان گوشت گوسفند یا گوسفند زنده وارد کند.

مهاجر دارابی در انتها از رئیس اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه و اعضای حاضر در نشست ویدئوکنفرانس قدردانی و اظهار کرد: منتظر نتیجه نشست با اعلام قیمت نهایی در مورد درخواست اتاق ساری هستیم تا در مرحله بعد برای اعزام ناظر شرعی و خرید سفارش ها اقدام گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 917

به "آمادگی مازندران برای خرید ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مازندران برای خرید ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید