آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان

به گزارش ارانیوز، ثبت نام متقاضیان مسکن فرهنگیان در سامانه maskan.medu.ir که از چهاردهم آذر آغاز شده بود فردا چهارشنبه (بیستم آذرماه) به خاتمه می رسد.

آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان

جهت دریافت خدمات طراحی نمای خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

وزارت آموزش و پرورش و وزارت مسکن در ابتدای ماه جاری تفاهم نامه ای امضاء کردند تا بر اساس آن 170 هزار واحد مسکونی طی سه سال برای فرهنگیان فاقد مسکن آماده و تحویل گردد.

سامانه maskan.medu.ir برای این منظور اعلام شده که از 14 آذر برای ثبت نام مشمولان فعال و در دسترس است و فرهنگیان فاقد مسکن در صورت دارا بودن شرایط می توانند نسبت به تکمیل فرم اقدام نمایند. بر اساس اعلام قبلی وزارت آموزش و پرورش این مهلت فردا 20 آذرماه به انتها می رسد.

گودرز کریمی فر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط متقاضیان مسکن گفت: متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به عبارت دیگر فرم ج در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

وی افزود: متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد. همچنین زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند. همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد. عموم فرهنگیان فاقد مسکن اعم از کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی و بازنشستگان فرهنگی می توانند متقاضی مسکن باشند. اگر به جز این اولویت ها، افراد دیگر مانند فرهنگیان بدو استخدام خواهان این خدمات باشند و هنوز سقف 170 هزار نفر را پر نکرده باشیم، آن ها نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

کریمی فر با بیان اینکه در پاسخ به این پرسش که هزینه مسکن یادشده برای فرهنگیان تا چه میزان است، افزود: هزینه مسکن بستگی به شهر و مکان دارد و بر اساس آن نوع وام و تسهیلات متفاوت است که پیگیر عملیاتی شدن آن هستیم. احصاء، شناسایی و معرفی اراضی تحت مالکیت وزارت آموزش وپرورش برای ساخت مسکن فرهنگیان ظرف حداکثر یک ماه و همچنین مشارکت و همراهی در امر تأمین اقتصادی پروژه ها برای تخصیص وام به کارکنان واجد شرایط، از دیگر تعهدات وزارت آموزش وپرورش است.

وی به تعهدات وزارت راه و شهرسازی در این تفاهم نامه اشاره نمود و افزود: وظایف وزارت راه و شهرسازی شامل تسهیل و تسریع در معین و تغییر کاربری های موردنیاز اراضی برای آموزش وپرورش، کنترل واجد شرایط بودن افراد و ارسال لیست به آموزش وپرورش ظرف 2 هفته و تأمین اراضی موردنیاز در شهرهایی که وزارت آموزش وپرورش در آنجا زمین نداشته، است. وزارت راه و شهرسازی فهرست و مشخصات واحدهای مسکونی فاقد متقاضی مسکن مهر و سایر پروژه های در دست اقدام که قابلیت انتقال برای کارکنان داشته باشد را به ما اعلام می نماید و اگر در چارچوب قوانین و مقررات باشد و ما بپذیریم، از مسکن هایی که ساخته شده است در اختیار فرهنگیان قرار می گیرد.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین

منبع: ساختمانچی
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 353

به "آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید