70 میلیارد اعتبار به توسعه واحدهای بوم گردی اردبیل اختصاص یافت

به گزارش ارانیوز، میراث آریا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، 70 میلیارد اعتبار به توسعه واحدهای بوم گردی اردبیل اختصاص یافت.

70 میلیارد اعتبار به توسعه واحدهای بوم گردی اردبیل اختصاص یافت

نادر فلاحی اظهار کرد: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان 70 میلیارد ریال اعتبار به مجموعه های روستایی استان برای توسعه و ایجاد واحدهای بوم گردی اختصاص یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ادامه داد: این اعتبارات به صورت ارائه تسهیلات کم بهره برای متقاضیان ایجاد واحدهای بوم گردی تعلق گرفته تا برای توسعه واحدهای خود از آن استفاده کنند.

او اضافه نمود: متقاضیان ایجاد واحدهای بوم گردی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از این تسهیلات به معاونت سرمایه گذاری این اداره کل مراجعه کرده و با استفاده از این تسهیلات زمینه برای توسعه این گونه اقامتگاه ها را در سطح استان فراهم کنند.

فلاحی ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی را از مهمترین برنامه ها در سطح استان خاطرنشان کرد و گفت: این اقامتگاه ها بویژه در منطقه ها روستایی زمینه ساز توسعه اشتغال و درآمدزایی برای روستاییان شده و مهاجرت معکوس در این منطقه ها را با استفاده از صنعت گردشگری در پی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در این حوزه اقدامات گسترده ای انجام شده و شاهد توسعه اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان بوده ایم و در حال حاضر نیز چندین طرح در این حوزه آماده افتتاح یا در حال تکمیل مراحل نهایی هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1623

به "70 میلیارد اعتبار به توسعه واحدهای بوم گردی اردبیل اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 میلیارد اعتبار به توسعه واحدهای بوم گردی اردبیل اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید