گفت وگو با 3 ملی پوش طلایی والیبال نشسته، گلایه از پاداش نصف و شغلی که برای پارالمپیکی ها نیست

به گزارش ارانیوز، ملی پوشان والیبال نشسته معتقدند که اختصاص نصف پاداش، به نوعی ظلم در حق تیمی است که بازیکنانش هفت بار قهرمان پارالمپیک شده اند، اما نصف سایر مدال آوران پاداش می گیرند.

گفت وگو با 3 ملی پوش طلایی والیبال نشسته، گلایه از پاداش نصف و شغلی که برای پارالمپیکی ها نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، تیم ملی والیبال نشسته ایران در حالی قهرمان بازی های پارالمپیک 2020 شد که انتظاری جز کسب مدال طلا هم از این تیم نمی رفت. این افتخار با درخشش فوق العاده ملی پوشان رقم خورد و آنها در رویدادی که فقط در یک ست شکست خوردند، توانستند به هفتمین قهرمانی برسند.

کسب این قهرمانی باعث شد رکورد والیبال نشسته در تاریخ ورزش ایران، دست نیافتنی تر گردد، اما ظاهراً این موضوع هم باعث نشده نگاهی که به سایر مدال آوران می گردد، به ملی پوشان والیبال نشسته هم گردد.

خبرنگار خبرنگاران گفت وگویی با سه ملی پوش این رشته افتخارآفرین داشت. میثم علیپور، رمضان صالحی و حسین گلستانی مقابل دوربین خبرنگاران نشستند و از فرایند کسب اسم قهرمانی و البته گلایه هایشان از نصف بودن پاداش و بعلاوه شغلی که به خودشان تعلق نمی گیرند، صحبت کردند.

بخش های مهم این گفت وگو به همراه فیلم کامل صحبت با این سه ورزشکار طلایی در زیر آمده است:

علیپور: از 2018 به بعد در اردو بودیم و فقط به روز قهرمانی در پارالمپیک فکر می کردیم و خودمان را در آن روز می دیدیم. با روسیه تقریباً هر دو سال یکبار بازی می کنیم و حتی اردوی مشترک داریم. آن یک ست را که از دست دادیم، یک اتفاق بود که به علت استرس و بار فشار روانی رقم خورد. ان شاءالله دیگر همان یک گیم را هم نمی دهیم.

صالحی: همواره این مشکل پاداش ها که نصف می گردد را داشته ایم. علتش را نمی دانم. ما هم پرچم ایران را بالا می بریم. از سلطانی فر خواستیم که این قانون را تغییر بدهد، جواب داد تعداد شما زیاد است. ما زیاد هستیم، ولی زیادی نیستیم. سجادی از خانواده ورزش است و دلمان روشن است که اتفاق خوبی می افتد و این قانون نصف شدن پاداش رشته های تیمی از بین برود. دل مردم را شاد کردیم و از سجادی انتظار داریم که نگاهی از روی محبت به این موضوع داشته باشند، نه از روی ترحم. ما نیازی به ترحم نداریم.

گلستانی: نمی دانم چرا قانون برای ورزشکاران المپیکی، شغل به خودشان اختصاص دارد و برای پارالمپیکی ها به فرزندانشان. امیدوارم با حضور سجادی اتفاقات خوبی بیفتد و این اختلاف از بین برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1488

به "گفت وگو با 3 ملی پوش طلایی والیبال نشسته، گلایه از پاداش نصف و شغلی که برای پارالمپیکی ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگو با 3 ملی پوش طلایی والیبال نشسته، گلایه از پاداش نصف و شغلی که برای پارالمپیکی ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید