کشف ابزارهای باستانی 45 هزار ساله در سریلانکا

به گزارش ارانیوز، باستان شناسان تعدادی ابزار 45 هزارساله در سریلانکا کشف کردند که از آن ها به عنوان قدیمی ترین ابزار ساکنان جنگل های بارانی جنوب آسیا می توان یاد کرد.

کشف ابزارهای باستانی 45 هزار ساله در سریلانکا

به همراه تور سریلانکا از زباترین کشور آسیایی دیدن کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، باستان شناسان پیش تر معتقد بودند آب و هوای جنگل های بارانی آسیای جنوبی در مقایسه با مناطق اروپایی و آفریقایی، شرایط بسیار دشوارتری را برای زندگی انسان های اولیه ایجاد می نموده، اما اکنون با وجود کشف این ابزار در جنگل های بارانی سریلانکا، به این نتیجه رسیده اند اجداد انسان ها بسیار بیش تر از آن چه پیش تر تصور می شد در مناطق مختف زمین پراکنده شده بودند.

باستان شناسان موسسه علوم تاریخ انسان واقع در آلمان، این ابزارها را که از یکی از غارهای شرق سریلانکا کشف شده است مورد آنالیز قرار دادند و اعلام کردند قدمت این آثار به 45 هزار سال پیش بازمی گردد. با این که استفاده از ابزارهایی از جنس کوارتز در همین دوران در مناطق اروپایی متداول بوده، اما این اولین باری است که چنین آثاری در یک منطقه جنگلی واقع در آسیای جنوبی کشف می گردد.

به گفته سرپرست باستان شناسان این موسسه آلمانی، کشف این ابزار باستانی، غار Fa-Hien Lena را به منطقه ای با اولین شواهد زندگی انسان ها در سریلانکا تبدیل می نماید.

به گفته محققان، برای تعیین شدن نحوه استفاده از این ابزار در گذشته، تحقیقات بسیار بیش تری مورد احتیاج است ولی فرضیه های اولیه حاکی از آن است که ساکنان این منطقه از این ابزار برای شکار حیواناتی که در درخت ها زندگی می کردند، استفاده می کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 65

به "کشف ابزارهای باستانی 45 هزار ساله در سریلانکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ابزارهای باستانی 45 هزار ساله در سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید