نمی توانیم به بهانه کارهای ملی از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم

به گزارش ارانیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی امنیت ملی برای یک روستا آب آشامیدنی آن روستا است و نمی شود به مردم آن روستا بگوییم آب نخور که ما کار مهم تر داریم و همچنین نمی توانیم به بهانه کارهای ملی، از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم.

نمی توانیم به بهانه کارهای ملی از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه جمعه در جلسۀ نهایی پیگیری و نظارت میدانی خود از استان خوزستان، اظهار کرد: گاهی در نقد این سفر به من می گویند چرا در این سفر پروتکل ها را رعایت نکردی؟ و من می گویم نمی توان مسائل را دید و حرف مردم را نشنید.

وی افزود: ما تجربه دفاع مقدس را داریم. اگر در صبح عملیات رزمنده، فرماندهش رو کنار خودش نمی دید، احساس امنیت نمی کرد و در این ایام سخت کرونا وقتی به مردم قول دادیم با آنها باشیم و باید در کنار آنها باشیم و با آنها زندگی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم را دو چیز رنج می داد. یکی مسائل و دیگری تبعیض و می گویند چرا یکجا شهرک بعثت است و یکجا شهرک طالقانی؟

قالیباف با تأکید بر اینکه اولویت ما در مجلس نظارت است و در مرتبه بعد قانون گذاری است، بیان کرد: نظارت ما از جنس نشستن در تهران نیست و به دنبال نظارت میدانی و سیستمی هستیم. نهاد مجلس، کمیسیون ها، هیئت رئیسه، رئیس و معاونان مجلس باید در خدمت تک تک نمایندگان برای حل مشکل مردم باشد.

وی افزود: گاهی امنیت ملی برای یک روستا آب آشامیدنی آن روستا است و نمی شود به مردم آن روستا بگوییم آب نخور که ما کار مهم تر داریم و همچنین نمی توانیم به بهانه کارهای ملی، از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم.

قالیباف توضیح داد: به دنبال مچ گیری از مدیران نیستیم. هر مدیری که امین و قوی باشد به او شجاعت تصمیم گیری می دهیم و نظارت پسینی را قبول نداریم و باید در لحظه و هوشمند و سیستماتیک نظارت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مدیران قوی ما را یار و یاور خودشان بدانند و هدف اصلی پیگیری مسائل مردم است نه چیز دیگری .

وی با بیان اینکه آن چیزی را که نمی توانیم جبران کنیم، زمان است، یادآور شد: پروژه 30 سال و 20 سال معطل مانده است و هیچ جای دفاعی ندارد و این امر ابداً معنا و مفهوم ندارد. پس بر این مسائل نظارت می کنیم.

قالیباف تأکید کرد: در همین هفته در مجلس سایتی را بالا می آوریم و تصمیمات این سفر در حوزۀ اجرایی و تقنینی را شفاف اعلام خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از 40 روز پیش پیگیر این تصمیمات بوده ایم. سه نوبت در تهران با استاندار جلسه گذاشتیم. بنده با وزرای مربوطه جلسه داشتم و جمع بندی کردیم و همچنین با مجمع نمایندگان به توافق رسیده ایم.

وی در ادامه گفت: در آن همه بحث ها ثبت و ضبط می شود تا کار مهمی در راستای هوشمند سازی و شفاف سازی انجام شود.

قالیباف خبر داد: همه مردم با زمان بندی خواهند دید که چه کاری قرار است صورت گیرد چرا که این حق همۀ مردم است و وظیفۀ ماست که پاسخگو باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آب شرب، آب کشاورزی، فاضلاب و آب سطحی از اولویت های فعالیت های ماست.

وی افزود: کارهایی که باید همین امسال انجام شود مشخص شده است و در اولویت است و کارهایی را که در بودجه 1400 باید پیش بینی کنیم، معلوم خواهیم کرد و همچنین پروژه هایی را که در برنامه هفتم توسعه یعنی تا 1404 باید مطرح شوند نیز باید مشخص شود.

قالیباف گفت: مردم از ما انتظار دارند تا سرانجام این دولت، 700 روستای دارای تنش آبی در استان خوزستان را سروسامان دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که مردم را در استان رنج می دهد بحث اشتغال است.

وی تأکید کرد: بعضی موارد را اورژانسی دنبال خواهیم کرد و علاوه بر کارهای قبلی که دنبال خواهد شد، مکانیسم هایی را برای ایجاد اشتغال مشخص کرده ایم و در سایتی که گفته شد اعلام خواهد شد. برنامه برای اشتغال 30 هزار نفر را در این راستا داریم.

قالیباف افزود: ضمناًً ما متمرکز بر قشر زنان سرپرست خانوار هم به دنبال اشتغال 10 هزار نفر جدا از 30 هزار نفر دیگر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرضه و شجاعت نداشتن خودمان را به حساب تحریم نگذاریم، گفت: در کشور ما متأسفانه برای کاری نکردن از کسی توضیح نمی خواهند ولی اگر کار کرد باید روزانه به 200 نفر جواب پس بدهد.

وی افزود: در بخش مسائل اجتماعی برای نقاط مناطق آسیب پذیر در 17 شهرستان خوزستان برنامه های ویژه داریم که در سایت اعلام خواهیم کرد.

قالیباف یادآور شد: گله مندی بیشتر جوانان خوزستان از مسائل استخدامی اعم از استخدام بومیان نیز مدنظر است و در دستور کار خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم و جدی ما در تولید، شرکت های دانش بنیان است چرا که این بسیاری از نابسامانی ها را حل خواهد کرد و تلاش می کنیم تا در این بخش، محور فعالیت های ما فعالیت های مردمی باشد نه دولتی.

وی افزود: چهار مرکز نوآوری را برای حوزۀ دانش بنیان تأسیس می کنیم تا به سرعت کارهای مرتبط با آن پیش برود و جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

قالیباف تأکید کرد: احکام برنامۀ هفتم توسعه را با کلی گویی نخواهیم نوشت مطمئن باشید و همچنین برای هر استان در برنامه احکام جداگانه خواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: باید احکام و قوانین قابل اجرا باشد. اولین بی حرمتی به قانون، اجرایی و عملی نبودن آن است.

وی در سرانجام گفت: امیدواریم در مجلس شورای اسلامی و عزیزانمان در قوه مجریه و قوه قضائیه دست به دست هم دهیم و در همۀ سطوح با همدلی کارها را به نفع مردم پیش ببریم و دینمان را به خوزستان ادا کنیم.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 906

به "نمی توانیم به بهانه کارهای ملی از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی توانیم به بهانه کارهای ملی از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید