معلوم نبود با یک بارندگی دیگر در اهواز چه می شد

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران/خوزستان عضو شورای شهر اهواز گفت: در سیل اخیر در حالی که رودخانه پر بود و به سختی فاضلاب را مدیریت می کردیم، پیش بینی شده بود که بارش دیگری داریم. اگر این بارندگی رخ می داد، معلوم نبود چه وضعیتی پیدا می کردیم؛ آب وارد زندگی مردم می شد و رودخانه هم پرآب می شد.

معلوم نبود با یک بارندگی دیگر در اهواز چه می شد

محمدجعفر فلسفی در یکصد و سومین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز سه شنبه (3 دی ماه) برگزار گردید، با اشاره به آبگرفتگی بعضی منازل و مناطق اهواز در پی بارندگی اخیر اظهار کرد: زمانی که چنین اتفاقی رخ می دهد چند جمله تکراری عنوان می گردد. در سال گذشته زمانی که اتفاقی رخ داد، صحبت های تکراری این بود که غافلگیر شدیم و این شرایط بی سابقه بود یا اینکه استاندار خوزستان گفت بودجه خاصی برای طرح جامع دفع آب های سطحی در نظر گرفته شده است. اما امروز شاهد چنین شرایطی هستیم.

به گزارش ارانیوز، وی اضافه کرد: تا به امروز تنها مدیریت پس از بحران نموده ایم. تا 24 ساعت پس از بارندگی اخیر هیچ کس نمی توانست کاری کند و اگر کسی بگوید در ساعت اول مساله را مدیریت نموده ، از آن حرف ها است.

عضو شورای شهر اهواز بیان نمود: شهرداری تهران، سازمان مشاوران دارد و این سازمان محل تردد کارشناسان است و به نظرات کارشناسی بها می دهند اما در اهواز بحث های علمی و مشاوره ای بسیار ضعیف است و در این زمینه ضعف داریم. در این خصوص بحث ها را بیشتر باز نمی کنم زیرا کسانی که عضو کمیسیون عمران شورای شهر اهواز هستند، می دانند چه می گویم.

وی بیان نمود: ما بعضا وظایف خود را آن گونه که باید و شاید انجام نداده ایم حالا که آب های سطحی محل اختلاف بوده دیگر هیچ.

فلسفی بیان نمود: در سیل اخیر در حالی که رودخانه پر بود و به سختی فاضلاب را مدیریت می کردیم، پیش بینی شده بود که بارش دیگری داریم. اگر این بارندگی رخ می داد، معلوم نبود چه شرایطی پیدا می کردیم؛ آب وارد زندگی مردم می شد و رودخانه هم پرآب می شد.

عضو شورای شهر اهواز گفت: آب های سطحی شهر را به سمت رودخانه راهنمایی می کنیم که در این زمینه باید فکری کنیم زیرا اگر صحنه تکرار گردد چه باید بکنیم. باید در این زمینه سناریویی داشته باشیم زیرا در غیر این صورت شرایط وحشتناک می گردد.

وی بیان نمود: زمانی که شرکت آبفا جایی را حفاری می نماید، آن را رها می نماید. از طرفی ما شعار آسفالت می دهیم و اگر قرار است جایی آسفالت گردد، چاله و چوله ها در اولویت هستند.

فلسفی اضافه کرد: اگر مساله آسفالت این نقاط حل نگردد، برای مردم قابل قبول نیست. باید این بحث جمع گردد و در این زمینه به توافق برسیم. حتی یک روز نباید بدون آسفالت بمانیم. کسی که نمی تواند خیابانی را آسفالت کند بیخود اینجا نشسته است.

در ادامه محمدرضا ایزدی دیگر عضو شورای شهر نیز اظهار کرد: بیش از 90 درصد صحبت های این جلسه در مورد مسائل اتفاق افتاده و کارهای صورت گرفته است در حالی که باید صحبت ها در این زمینه باشد که چه اقدامی باید کنیم تا در بارندگی آینده دچار مشکل نشویم.

وی اضافه کرد: با تامین یک میلیارد تومان، برای خرید پمپ، دیگر دچار مشکل هفته گذشته نخواهیم شد که این اعتبار باید مصوب گردد تا شهردار اهواز ملزم به تخصیص این اعتبار گردد و پمپ ها در 24 ساعت خریداری شوند.

ایزدی بیان نمود: آبفا حفاری و لوله گذاری می نماید و آنچه از این اقدامات مانده شرایط بدتری را برای مردم ایجاد نموده است. گل، خاک و میکروب وارد منازل مردم می گردد که باید در این زمینه تصمیم گیری گردد.

به گزارش ارانیوز در ادامه؛ فتح الله حاجتی دیگر عضو شورای شهر نیز اظهار کرد: علاوه بر شرایط آبگرفتگی، تخریب آسفالت پس از حفاری آبفا نیز از مسائل ومعضلات ما است. مشکل تخریب این آسفالت ها کمتر از مشکل فاضلاب نیست که باید در این زمینه اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 336

به "معلوم نبود با یک بارندگی دیگر در اهواز چه می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلوم نبود با یک بارندگی دیگر در اهواز چه می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید