مراسم پرچم در دهکده المپیک برگزار نخواهد شد، حضور محدود تماشاگران

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ دکتر نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو در مورد نشست آنلاین امروز ابراز داشت: وبینار هماهنگی امروز با حضور سرپرستان تمامی کشورهای شرکت کننده در بازی های المپیک توکیو از ساعت 10:30 دقیقه شروع و تقریباً تا ساعت 14 بطول انجامید که در آن علاوه بر مسئولین بخش های مختلف کمیته برگزاری بازی ها، مدیران برخی از بخش های مختلف IOC نیز بصورت آنلاین حضور داشتند و جوابگوی سئوالات بودند.

مراسم پرچم در دهکده المپیک برگزار نخواهد شد، حضور محدود تماشاگران

وی ادامه داد: در نشست امروز مروری شد بر مسائل مختلف بازی های المپیک 2020 که قرار است مرداد ماه سال آینده در توکیو برگزار گردد که درباره تاریخ اعلام شده برای برگزاری مسابقات رشته های مختلف ورزشی تاکید و عنوان شد این تاریخ ها بر اعتبار خود باقی است همچنین در ارتباط با مسابقاتی که بعضی فدراسیون های بین المللی با رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی کشورها برگزار کردند عنوان شد چون در زمان برگزاری بازی های المپیک با چنین شرایطی ممکن است روبرو باشند نکات کلیدی خوبی برای مسئولان برگزاری بازی های المپیک و IOC داشت و می توان گفت تمرین خوبی برای آنها بود تا اگر تا آن زمان ویروس کرونا ادامه پیدا کرد چگونه بتوانند مسابقات را برگزار نمایند.

سجادی خاطر نشان کرد: مسئولان برگزاری بازی ها اظهار داشتند که اگر تا آغاز بازی های المپیک شرایط همین گونه باشد 72 ساعت قبل از حرکت تیم های ورزشی کشورهای مختلف بسوی توکیو، آنها باید تست کرونا بدهند تا نتیجه منفی آنها معین گردد.

وی گفت: مسئولان برگزاری بازی ها بر این نکته تاکید کردند که تمامی تجهیزات و سالن های ورزشی در زمان بازی های توکیو هر روز از نظر بهداشتی ضد عفونی خواهند شد اگر چه مسئولان برگزاری بازی ها عنوان داشتند امیدوارند واکسن کرونا فراوری و در دسترس عمومی مردم دنیا قرار گیرد ولی اگر کشورهایی نتوانستند در آن زمان واکسن کرونا را تهیه نمایند به وسیله IOC و همچنین کمیته برگزاری بازی ها در اختیار کاروان ورزشی آن کشورها قرار خواهد گرفت.

دکتر سجادی ضمن بیان این مطلب که مسئولان برگزاری بازی ها بارها بر عدم تغییر برنامه مسابقات مختلف در تاریخ مقرر تاکید داشتند ابراز داشت: همچنین در این وبینار عنوان شد 10 روز قبل از افتتاحیه بازی ها، دهکده المپیک بصورت رسمی بازگشایی خواهد شد و روز بعد از افتتاحیه دهکده؛ تمامی اماکن تمرینی در اختیار تیم ها و ورزشکاران حاضر با برنامه از قبل مشخص شده، قرار خواهد گرفت. در وبینار امروز اطلاعاتی در مورد نحوه ورود و خروج تیم ها، چگونگی ورود دارو و تجهیزات پزشکی تیم ها ارائه دادند.

سرپرست کاوران ورزشی کشورمان در المپیک 2020 در سرانجام خاطر نشان کرد: یکی از نکات قابل توجه وبینار امروز این بود که مسئولان برگزاری بازی ها عنوان داشتند همچون ادوار گذشته دیگر مراسم پرچم که با حضور مسئولان تیم ها و کمیته برگزاری بازی ها در دهکده المپیک انجام می شد برگزار نمی گردد و حضور تماشاگران در سالن مسابقات با شرایط فعلی با رعایت پروتکل های بهداشتی و بسیار محدود خواهد بود.

همچنین تاکید شد همه شرکت نمایندگان موظف هستند در تمامی مکان های عمومی مانند فرودگاه، وسایل نقلیه، دهکده بازی ها، مکان های ورزشی و…از ماسک استفاده نمایند.

در ضمنً همه روزه کلیه مکان های دهکده ضدعفونی می گردد.

کمیته برگزاری بازی ها آمادگی خود را یکبار دیگر برای برگزاری این المپیک اظهار داشت.

دراین نشست پیمان فخری، فرید فتاحیان و خانم فاطمه موسوی زاده نیز حضورداشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 972

به "مراسم پرچم در دهکده المپیک برگزار نخواهد شد، حضور محدود تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم پرچم در دهکده المپیک برگزار نخواهد شد، حضور محدود تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید