مدیرعامل نشوم احتمالا از استقلال می روم، تهدیدی در کار نیست

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران، علی فتح الله زاده در مورد آخرین مسائل مربوط به این روزهای باشگاه استقلال تبادل نظریی مفصل انجام داد و به تشریح آخرین شرایط آبی پوشان پیش از ملاقات با الکویت پرداخت. مدیرعامل پیشین آبی پوشان در بخش مهمی از این تبادل نظر به احتمال رفتنش از هیأت مدیره اشاره نمود و گفت: کار من پشت میز نشینی نیست، کار من اجرایی است. من برای مدیرعاملی به استقلال آمده بودم و اگر قرار باشد نتوانم کارم را انجام دهم احتمال رفتنم زیاد است.

مدیرعامل نشوم احتمالا از استقلال می روم، تهدیدی در کار نیست

از AFC انتظار نداشتیم

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال که با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم تبادل نظر می کرد بیان داشت: من نمی دانم AFC بر اساس چه معیاری بازی های ما را انداخت خارج از ایران. AFC اسیر یک لابی بزرگ پشت پرده شد و اگر غیر از این نبود، امکان نداشت بازی پر افتخار ترین تیم ایرانی در آسیا و پر تماشاگر ترین تیم آسیا را از خانه خارج کند.

ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا انتظار نداشتیم با این جایگاهی که برای خودش ایجاد نموده اسیر این لابی های پشت پرده گردد و به قول معروف بازی بخورد.

توافقی خوب بود نه پیروزی بزرگ

فتح الله زاده در مورد توافق 4 باشگاه ایرانی با AFC تاکید نمود: بر خلاف گفته دوستان معتقدم ما پیروزی بزرگی به دست نیاوردیم، اما توافق خوبی حاصل شد.

پیروزی بزرگ آن بود که ما می توانستیم حق مان را کامل بگیریم و در خانه خودمان بازی کنیم. اما اینکه توافق شد بعد از پلی آف در ایران بازی کنیم و بازی های ملی مان نیز در تهران باشد، اتفاق خوبی است و من نام این را توافقی خوب می گذارم نه پیروزی بزرگ.

AFC این تضمین را داد که بعد از مرحله حذفی آسیا، کلیه بازی های ملی و باشگاهی که یکسر آن تیم های ایرانی باشند در کشورمان برگزار گردد.

شیطنت بزرگی کردند

همین الان فضای عربستان ملتهب تر از ایران است اما هیچ اتفاقی برای میزبانی آنها نمی افتد. مگر قبلاً پیش نیامده بود که در پاریس داعش حملات انتحاری نموده باشد؟ آیا میزبانی را از کشور فرانسه گرفتند؟ اینها نشان می دهد در حق کشور ما شیطنت اجرا شده است. شیطنتی که ریشه آن مسائل سیاسی است.

فرهاد مجیدی با کسی اختلاف ندارد

وی در مورد بیانیه فرهاد مجیدی و دلخوری او از بعضی از مدیران باشگاه بیان داشت: از این قبیل اختلافات همیشه در یک خانواده وجود دارد و من آن را موضوع مهمی نمی دانم.

ریشه این اختلافات بیشتر در یکسری ناهماهنگی هایی است که مدیریت هم در آن دخیل نبوده است. بهتر است بگوییم سو تفاهم تا اختلاف.

مثلاً اگر یک اشتباه فردی نبود و فردی که مسئولیت نگهداری از زمین چمن استادیوم تحت قرارداد استقلال را داشت روی آن کاور می کشید تا زمین برای تمرین آماده بماند، این اختلافات پیش می آمد؟

طرفدار بداند من فقط عضو هیأت مدیره هستم

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال توضیح داد: من در حال حاضر تنها عضوی از هیأت مدیره هستم و در سیاست های کلان باشگاه تأثیر گذار هستم. مدیرعامل نیستم که امور اجرایی را در دست داشته باشم و طرفدار باید این را متوجه باشد. طرفداران نباید از من توقع داشته باشند که کارهای اجرایی انجام بدهم.

متأسفانه تا اسم من می آید طرفداران تصور می نمایند همه کارها را باید انجام دهم در حالی که وظایف قانونی من این نیست.

خلیل زاده و موسوی زحمات زیادی می کشند

فتح الله زاده خاطرنشان ساخت: به جز من در هیأت مدیره نفرات دیگری هم هستند که زحمات زیادی می کشند. از دکتر خلیل زاده و آقای موسوی گرفته که با قدرت اقتصادی زیادی که دارند مستقیماً به تیم یاری اقتصادی می نمایند تا منزوی که کوشش های زیادی کرد تا یکسری از مطالبات قدیمی که داشت سوخت می شد را زنده کرد.

من خودم برای مدیرعاملی به استقلال آمده بودم چون کار من اجرایی است نه نشستن پشت میز. این حرف من هم به منزله تهدید نیست، اما ترجیح می دهم در جایی خدمت کنم که توان آن را داشته باشم.

البته من خودم اگر جای وزیر ورزش بودم و قرار بود بین فتح الله زاده و خلیل زاده یا موسوی یکی را برای مدیرعاملی انتخاب کنم، حتماً یکی از این دو نفر را انتخاب می کردم. پس توقع زیادی هم ندارم. لذا احتمال رفتنم از هیأت مدیره باشگاه هم زیاد است.

بازیکنان با غیرتی داریم

وی در بخشی از این تبادل نظر با اشاره به بازیکنان خوبی که استقلال در اختیار دارد بیان داشت: ما بازیکنانی داریم که از نظر تکنیکی بسیار بالا و در کنار آن با غیرت هستند.

اگر موفقیتی هم تا به امروز داشتیم باید بیشتر این موفقیت را مدیون غیرت بازیکنان باشیم. بازیکنانی که هر مسئله ای بیرون زمین داشتند در مستطیل سبز آن را فراموش کردند و بهترین عملکرد را داشتند؛ بازیکنان با غیرتی که سه بازی بدون کادر فنی بازی کردند. اگر این بازیکنان حالا با تحمل این همه مشکل دلخور باشند و واکنشی داشته باشند، این وظیفه ماست که از آنها دلجویی کنیم.

پیش بینی من پیروزی استقلال مقابل الکویت است

درست است که تیم ما امروز با هزاران مشکل در دبی مقابل الکویت بازی می نماید، اما من دوست دارم انرژی مثبت داشته باشم و این انرژی مثبت را به تیم منتقل کنم. لذا الان می گویم که به پیروزی استقلال بسیار امیدوارم و دوست دارم خودم اولین نفری باشم که برای تبریک پیروزی با فرهاد مجیدی تماس بگیرم.

بعید است استراماچونی در باره من صحبت نموده باشد

فتح الله زاده در مورد اینکه استراماچونی شرط نموده بود برای بازگشت او نباشد بیان داشت: من بعید می دانم چنین چیزی صحت داشته باشد. اولاً من چند روز بعد از رفتن استراماچونی به هیأت مدیره آمدم و سابقه کار با هم نداشتیم که ایشان مقابل من جبهه بگیرد. در ثانی بین ما تنش که هیچ، حتی صحبتی هم پیش نیامده بود که زمینه دلخوری را فراهم کند.

ضمن اینکه خود استراماچونی گفته بود مذاکره ای صورت نداده و آن مذاکرات را هم به رسمیت نشناخت پس چطور می تواند چنین شرطی گذاشته باشد؟

من شدم دشمن استراماچونی؟

وی اضافه نمود: من که قبل از حضورم در هیأت مدیره همه جوره از استراماچونی حمایت کردم و خودم هم از رحمان رضایی خواستم برای مذاکره به قطر برود شدم دشمن استراماچونی، بعد آنهایی که نمی خواهم اسم بیاورم اما هنوز هم تیم را اذیت می نمایند شدند طرفدار استراماچونی؟

یک عده هستند که امروز می خواهند اسم مرا به دهان ها بیندازند و مرا نزد طرفدار خراب نمایند. من به خاطر استقلال امروز سکوت می کنم اما یقین بدانید که یک روز با ارائه مستندات نشان می دهم دوستدار استقلال و دشمن آن کیست.

با کارمند فرودگاه با رأفت برخورد گردد

عضو هیأت مدیره استقلال در مورد رفتار یکی از کارکنان فرودگاه با شیخ دیاباته گفت: آن فرد هم حتماً طرفدار یک تیم خاص بوده و در یک لحظه جو گیر شده است. من از مدیران فرودگاه خواهش می کنم با او برخورد تندی ننمایند و نان بُری انجام ندهند. او کارمندی از رده پایین است و باید با رأفت با او برخورد گردد.

وزیر ورزش برای استقلال کوتاهی نکرد

فتح الله زاده بیان داشت: چون امروز که صحبت می کنم احتمال رفتنم از استقلال زیاد است، با خیال راحت از وزیر ورزش دفاع می کنم و کسی نمی تواند بگوید مجیز سلطانی فر را می گویم. اینکه طرفداران استقلال و پرسپولیس او را متهم به جانبداری می نمایند درست نیست. البته یکسری مسائل هست که من آن را کتمان نمی کنم و آن مسائل تأثیر گذار بودند. اما طرفداری وزیر نه.

اگر در استقلال مشکلاتی بوده، به خاطر ضعف مدیریتی است که در سالهای اخیر در این تیم وجود داشته است. مثلاً تیم قرار است به امارات برود و ویزای تیم مشکل پیدا می نماید و وزیر برای آنکه باز هم متهم نگردد خودش ورود می نماید و حتی پای وزارت خارجه را هم وسط می کشد.

در گذشته کی اتفاق می افتاد که استقلال برای صدور ویزا مزاحم دو تا وزارتخانه گردد؟ در زمان مدیریت من بالای 100 سفر خارجی رفتیم، وزارت خانه که هیچ، حتی هیأت مدیره هم نمی فهمید ویزا چطور آماده می گردد. حتی خود من هم ورود نمی کردم و معاونانم کار را انجام می دادند. اما حالا برای ویزا باید دو تا وزارتخانه ورود نمایند.

وقتی خودمان نمی توانیم یکسری کارها را انجام دهیم، بی انصافی است که همه تقصیرها را گردن وزیر بیندازیم.

طرفداران باید در تصمیم گیری ها دخیل باشند

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: فصل گذشته را نمی دانم اما این فصل که در هیأت مدیره هستم می دانم از ابتدای فصل تا به امروز طرفداران حدود ده دوازده میلیارد تومان به باشگاه یاری کردند. وقتی طرفدار اینطور به تیمش یاری می نماید، این حق را دارد که در مورد آینده تیمش تصمیم گیری کند و در تصمیم گیری ها سهیم باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 414

به "مدیرعامل نشوم احتمالا از استقلال می روم، تهدیدی در کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل نشوم احتمالا از استقلال می روم، تهدیدی در کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید