مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی است

به گزارش ارانیوز، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی کشور است که سبب امیدواری و خوشحالی مردم شده است.

مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی است

به گزارش ارانیوز، ذبیح الله خداییان در جلسه شورای قضایی استان لرستان با تسلیت ایام محرم اظهار کرد: آقای رزم فردی ولایی، متعهد و متخصص است که در طی مدت خدمت خود بر اصول و اعتقادات خود پایبند بوده و از توانایی های بسیاری برخوردار است که در آینده منشأ تحول و پیشرفت دستگاه قضایی در استان خواهد شد.

خداییان در ادامه به محورهای طرح تحول در دستگاه قضا اشاره نمود و گفت: تسریع در رسیدگی ها توام با کیفیت و دقت و نیز اجرای احکام آنها از اولویت های دستگاه قضایی است.

معاون قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه تسریع در اجرای احکام خود عامل بازدارنده است، اضافه نمود: تکریم ارباب رجوع باید سر لوحه کارکنان بنده و برخورد با مراجعین باید توام با احترام و تکریم باشد.

خداییان به تکریم همکاران قضایی تاکید نمود و گفت: مبارزه با فساد بویژه در دستگاه قضا و مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویتهای دستگاه قضایی کشور است که سبب امیدواری و خوشحالی مردم شده است.

وی با بیان اینکه ارتقای امنیت بسیار مهم است که باید برای آن برنامه داشت و بانک اطلاعاتی محکومین و مجرمین را رصد و بروزرسانی کرد، توضیح داد: شناسایی مجرمان و قاچاقچیان می تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از جرایم و ارتقای امنیت داشته باشد.

خداییان با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها در راستای مبارزه با جرم و پیشگیری از آن باید پای کار باشند، مطرح نمود: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از دیگر برنامه های دستگاه قضا است و زندان ها باید جای کسانی باشد که اگر بیرون باشند جامعه را تبدیل به زندان می نمایند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا در استان باید به اقتصاد مقاومتی یاری کند، بیان نمود: یاری به اقتصاد مقاومتی از دیگر اولویت های قوه قضاییه و بویژه دستگاه قضا در استان بوده چرا که این استان از جمله استان های با جمعیت بیکاری بالا در کشور است و باید در برطرف این مشکل و یاری به چرخ اقتصاد در استان گام های مهمی و مفیدی برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 15

به "مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید