سجادی: باید در فوتبال از منافع ملی مان دفاع کنیم، از درایت باشگاه ها تشکر می کنم

به گزارش ارانیوز، معاون پیشین وزارت ورزش و جوانان گفت: به عنوان یک عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا حق داریم تصمیم بگیریم، بدانیم اقدام AFC به چه دلیل بوده و از خودمان دفاع کنیم.

سجادی: باید در فوتبال از منافع ملی مان دفاع کنیم، از درایت باشگاه ها تشکر می کنم

به گزارش خبرنگاران، حمید سجادی در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در مورد تصمیم AFC مبنی بر سلب میزبانی باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این یک ظن سیاسی نیست، این دقیقا شرایطی است که متاسفانه از بیرون از کشور شاهد هستیم که خیلی از افراد بیکار ننشستند و از بیرون کشور بودجه ای در اختیارشان قرار گرفته و برای ما سناریو تعریف می نمایند. ما هم باید بدانیم که در حوزه های مختلف و به طور اخص در ورزش بدانیم که افرادی که این تقابل را آغاز کردند چه کاری می نمایند تا ما از قبل پیش بینی و پیشگیری کنیم و به قول ورزشی ها دست شان را بخوانیم. اگر در حوزه روابط بین الملل در ورزش، چه در وزارت ورزش و چه فدراسیون های مان قوی عمل کنیم و ارتباط خوبی با مجامع بین المللی برقرار کنیم و دقیقا بدانیم که چه تفکراتی دارند و چگونه چه نشست هایی را کجا برگزار می نمایند و با چه کسانی در ارتباط هستند و چه کسانی از داخل به آنها اطلاعات می دهند می توانیم کنترل کنیم.

وی ادامه داد: بهترین کار مذاکراتی است که آغاز شده، راهنمایی و مدیریت این مذاکرات بسیار مهم است و باید ببینیم براساس چه دلایلی این تصمیم را گرفتند. آیا پیشنهاد است، تصمیم است یا نهایی شده است و در حوزه روابط بین الملل از نزدیک ببینیم.

معاون پیشین وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که چرا هیچ اتفاقی نمی افتد و چه کسی قرار است به داد فوتبال ایران برسد؟ گفت: من امیدوارم این طور نباشد ولی سوابق نشان می دهد که در فوتبال یکسری افراد در بیرون از ایران از ما جلوتر هستند و شنیدم افرادی هستند که فارسی زبان هستند و این خط و خطوط را می دهند و در اتفاقات مختلف فوتبال در بیرون جریان سازی می نمایند مثلا اگر وزارت ورزش می خواهد پیشنهادی برای یک اساسنامه را بدهد افرادی هستند که هشدار می دهند و چراغ هایی را روشن می نمایند و بالافاصله قبل از اینکه در ایران اتفاقی بیفتد و تصمیمی گرفته گردد، آلارم هایی می آید که اگر این اتفاق بیفتد مثلا فیفا ما را تعلیق می نماید. این مسائل چیز جدیدی نبود و زمانی هم که ما در وزارت ورزش بودیم این مسائل زیاد بود و هر تصمیمی که برای صلاح ورزش کشور می خواست بیفتد و برای برخی ها خوش نمی آمد، فوری به خارج از کشور می رفت و ما را تهدید می کردند، به طور مثال ما برای برگزاری مجمع و یا برای اصلاحات مفاد اساسنامه فدراسیون فوتبال هر تصمیمی می خواستیم بگیریم از داخل هم یک عده بودند که می گفتند فلان کار را نکنیم که فیفا ما را تهدید می نماید.

سجادی در پاسخ به این سوال که تصمیمی که ایران گرفته مبنی بر بر شرکت نکردن در مسابقات می تواند تبعات داشته باشد؟ گفت: نه تبعاتی ندارد برای اینکه ما یک عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و حق داریم تصمیم بگیریم و بدانیم این تصمیم AFC به چه دلیل بوده و از خودمان دفاع کنیم. ما باید در فوتبال از حق مان دفاع کنیم و از منافع ملی مان دفاع کنیم. اگر این تصمیم را بپذیریم یعنی قبول کردیم که در کشور ما ناامنی وجود دارد و امنیت نداریم. من از درایت باشگاه ها خیلی تشکر می کنم، در هر صورت این حقوق ورزشی ما است و بگذاریم یک بار برای همواره صدای ما را بشنوند. همواره به ما یاد دادند که مرغ همسایه غاز است که باید بگویم نه این طور نیست.

وی در خاتمه گفت: امیدوارم که با شجاعت، درایت، منطق و با احترام به اصول روابط بین الملل، حرف مان را بزنیم و حق مان را هم بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 394

به "سجادی: باید در فوتبال از منافع ملی مان دفاع کنیم، از درایت باشگاه ها تشکر می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: باید در فوتبال از منافع ملی مان دفاع کنیم، از درایت باشگاه ها تشکر می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید