رکورد مصرف گاز در کشور ، تا 10 روز دیگر صرفه جویی کنید

به گزارش ارانیوز، سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: پیک مصرف گاز یک هفته تا 10 روز دیگر ادامه خواهد داشت لذا از مردم تقاضا داریم که در این مدت در میزان مصرف صرفه جویی داشته باشند تا فرایند سوخت رسانی دچار مشکل نشود.

رکورد مصرف گاز در کشور ، تا 10 روز دیگر صرفه جویی کنید

به گزارش ارانیوز به نقل از ایسنا، محمد عسکری با بیان این که میزان مصرف گاز نسبت به چند روز پیش تقریبا کاهش پیدا کرده است اظهار کرد: اکنون 574 میلیون متر مکعب در روز گاز مصرف می شود که می توان این عدد را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

وی درباره شرایط تامین گاز صنایع و نیروگاه ها گفت: وزارت نفت موظف است سوخت این دو بخش را تامین کند و برای این مسئله نیز اقدامات لازم را انجام داده است اما در این مدت ممکن است سوخت گاز نیروگاه ها کمتر شده باشد که آن هم مدت زیادی طول نمی کشد.

سخنگوی شرکت ملی گاز اظهار کرد: با صرفه جویی هایی که مردم در مصرف گاز در این مدت انجام داده اند، توانستیم موانع زیادی را پشت سر بگذاریم اما تقاضا داریم که در روزهای باقی مانده هم نسبت به میزان مصرف حساس باشند.

هفته گذشته میزان مصرف گاز در کشور رکورد زد و به حدود 600 میلیون متر مکعب رسید و این در حالی بود که نهایتا این عدد در سال گذشته به 520 میلیون مترمکعب در روز رسیده بود. همین موضوع نیز فرایند گازرسانی به نیروگاه ها را دچار مشکل کرده بود و نیروگاه ها برای تامین گاز و انجام عملیات تعمیر و نگهداری با مسائل دست وپنجه نرم می کردند.

  • احتمال افت فشار گاز به دلیل شکستن رکورد مصرف | مردم صرفه جویی کنند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 415

به "رکورد مصرف گاز در کشور ، تا 10 روز دیگر صرفه جویی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد مصرف گاز در کشور ، تا 10 روز دیگر صرفه جویی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید