دسیسه طلایی پسرتهرانی برای همسایه

به گزارش ارانیوز، جوان همسایه برای سرقت میلیونی از خانه دوست صمیمی اش دسیسه ماهرانه ای طراحی نموده بود.

دسیسه طلایی پسرتهرانی برای همسایه

به گزارش، ساعت 11:30 روز 10 مرداد سال جاری مردی در تماس با پلیس از دستبرد میلیونی دزدان به خانه اش در منطقه نازی آباد اطلاع داد و تیمی از ماموران کلانتری 130 نازی آباد برای آنالیز موضوع در محل سرقت حاضر شدند.

گزارش ابتدایی پلیس نشان می داد دزدان 700 میلیون تومان طلا از داخل خانه سرقت نموده اند که با توجه به حساسیت پرونده بازپرس شعبه 7 دادسرای ناحیه 34 تهران دستور داد تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران برای تجسس های فنی وارد عمل شوند.

مرد جوان در بازپرسی ها به پلیس گفت: من همراه مادرم در طبقه اول یک ساختمان چهار طبقه زندگی می کنم و روز سرقت در خانه نبودیم که دزدان با حضور در خانه مان 900 گرم طلا، 48 قطعه سکه طلا، سه میلیون تومان پول نقد، 24 هزار دلار و چند سند ملکی را به سرقت بردند و به هیچ کسی مشکوک نیستم.

کارآگاهان با حضور در محل سرقت تجسس های فنی را شروع کردند و جالب این که در آنالیز ها تعیین شد هیچ تخریبی روی در های ورودی ساختمان وجود ندارد و دزدان با استفاده از کلید وارد خانه شده اند همچنین به هم ریختگی داخل خانه حاکی از ساختگی بودن صحنه سرقت بود.

تیم پلیسی در ادامه به سراغ دوربین های مداربسته در صحنه سرقت رفتند و در بازبینی فیلم تعیین شد سه مرد سوار بر خودروی پراید سفید از صحنه سرقت میلیونی فرار نموده اند.

کارآگاهان در گام بعدی با این فرضیه که سرقت از سوی یک آشنا انجام شده است تجسس های خود را شروع کردند و در کاوشگری های اطلاعاتی و پلیسی به یکی از دوستان خانوادگی پسر جوان به نام سامان 28 ساله، رسیدند.

تحقیقات پلیسی نشان می داد که این جوان از دوستان خانوادگی مال باخته است و به این خانه رفت و آمد زیادی دارد به همین دلیل سامان به عنوان تنها مظنون پرونده هدف ردیابی نهاده شد و روز 28 شهریور در عملیات پلیسی دستگیر شد.

سامان ابتدا خود را بی گناه می دانست، اما وقتی در بازپرسی ها در برابر مدارک و شواهد پلیسی نهاده شد به ناچار لب به سخن گگردد و دو همدستش به نام نادر و احد را که در این سرقت حضور داشتند لو داد. ماموران نیز روز 29 شهریور دو دزد جوان را در مخفیگاه شان در منطقه خانی آباد دستگیر کردند.

سامان در اعترافاتش به ماموران گفت: چند سالی است که با دوستم رفت و آمد خانوادگی دارم و وقتی متوجه شدم پول و طلای زیادی در خانه آن ها نگهداری می گردد وسوسه شدم و به فکر سرقت افتادم.

وی اضافه کرد: پس از طراحی نقشه سرقت، ابتدا دسته کلید خانه دوستم را برداشتم و با اطلاع از این که اهالی خانه در ساختمان نیستند همراه دو دوست دیگرم وارد خانه شدیم و پس از سرقت طلا و پول ها سوار بر خودروی پراید یکی از همدستانم فرار کردیم و به غرب تهران رفتیم. در آن جا طلا ها را به قیمت 200 میلیون تومان فروختیم و پول به دست آمده است را بین خودمان تقسیم کردیم.

بدین ترتیب ماموران با اطلاعات به دست آمده مالخر طلا های سرقتی را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه وی 200 گرم طلای آب شده به دست آمد.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران نهاده شدند.

سرهنگ کارآگاه حمدا... علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران گفت: در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین های با کیفیت استفاده و حتما یکی از دوربین ها به منظور ثبت اطلاعات خودرویی که با آن اموال سرقتی جابه جا شده در محل مناسبی در کوچه نصب گردد. استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها به تلفن همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و آنالیز داشته باشید و در صورت مشاهده دزدان به سرعت مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهید.

منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیای گران قیمت، بنابراین توصیه می گردد از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری و از صندوق امانات بهره ببرید.

در صورت نگهداری اموال گران قیمت و جه نقد در منزل به هیچ عنوان حتی در حضورنزدیک ترین اقوام و آشنایان نیز در این خصوص صحبت نکنید.

از سپردن کلید به افراد غیر خودداری کنید.

با توجه به این که دزدان برای سرقت اشیای قیمتی مستقیم به اتاق خواب مراجعه می نمایند، برای نگهداری اموال با ارزش خود در منزل جاساز داشته باشید و از قرار دادن آن ها در اتاق خواب یا رهاسازی طلاجات در معرض دید خودداری کنید.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 82

به "دسیسه طلایی پسرتهرانی برای همسایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسیسه طلایی پسرتهرانی برای همسایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید