جزییاتی درباره بازگشایی مراکز و مشاغل کم خطر و پرخطر در تهران

به گزارش ارانیوز، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با اشاره به برخی جزییات مرتبط با بازگشایی مشاغل و مراکز کم خطر و پرخطر در تهران، گفت: در رابطه با مشاغل و مکان های پرخطر تا سرانجام ماه مبارک رمضان برنامه و تصمیم گیری جدیدی نخواهیم داشت.

جزییاتی درباره بازگشایی مراکز و مشاغل کم خطر و پرخطر در تهران

به گزارش ارانیوز از ایسنا، دکتر علی ماهر با اشاره به نحوه بازگشایی مراکز و مشاغل کم خطر و پرخطر در کلانشهر تهران، اظهار کرد: در رابطه با مشاغل کم خطر و با خطر متوسط، بیش از 85 پروتکل ابلاغ شده که می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی به مرور نسبت به بازگشایی ها اقدام کنند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی در رابطه با این مراکز، عنوان کرد: نحوه فعالیت این مراکز توسط واحدهای بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای مورد نظارت و ارزیابی مستمر واقع شده است و در صورت تخلف با آنها برخورد می شود.

ماهر با بیان اینکه در رابطه با مشاغل و مکان های پرخطر تا خاتمه ماه مبارک رمضان تصمیم گیری جدیدی نخواهیم داشت، گفت: بعد از سنجش خطر و ریسک بیماری و در صورتیکه کاهش تدریجی اپیدمی ادامه دار باشد، حتما دستورالعمل های جدید ابلاغ و با رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به بازگشایی ها اقدام می شود.

وی با اشاره به برخی از مشاغل پرخطر مانند دانشگاه ها، مدارس، هیات های مذهبی، تالارهای عروسی و باشگاه های ورزشی، عنوان کرد: هنوز دستورالعمل جدیدی در رابطه با بازگشایی ها ابلاغ نشده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با اشاره به بازگشایی آرایشگاه ها با ابلاغ پروتکل جدید، گفت: گروهی از آرایشگاه ها به دلیل قرارگیری در گروه مشاغل با خطر متوسط می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به بازگشایی اقدام کنند. در این رابطه می توان به ضدعفونی کردن محیط و ابزار، استفاده از ماسک و پوشش مناسب و عدم پذیرش بیماران و افراد پرخطر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه هنوز دستورالعمل و تصمیم جدیدی در رابطه با بازگشایی رستوان ها اتخاذ نشده، گفت: رستوران ها می توانند تنها از سرویس های بیرون بر استفاده کنند.

ماهر با بیان اینکه مطب های خصوصی و دندانپزشکی ها با رعایت پروتکل های ابلاغی اجازه بازگشایی دارند، گفت: با این حال با توجه به رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از اشاعه بیماری، این مساله مورد استقبال قرار نگرفته و از آنجاکه در حال حاضر مراکز فعال دندانپزشکی در بخش دولتی فعالیت می کنند، اصراری برای بازگشایی ها تا نبود نیاز جدی نداریم. با این حال دندانپزشکی ها و مطب های خصوصی می توانند ضمن رعایت پروتکل های ابلاغی و جامع وزارت بهداشت نسبت به بازگشایی ها اقدام کنند.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رابطه با مطب های پوست و زیبایی نیز گفت: در رابطه با کارهای غیرضروری پزشکی بازگشایی اولویت ندارد و هنوز پروتکلی ابلاغ نشده است.

ماهر در خاتمه با بیان اینکه در رابطه با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در خاتمه ماه رمضان و بعد از بررسی اپیدمیولوژیک بیماری تصمیم گیری می شود، گفت: در رابطه با مشاغل و مراکز بازگشایی شده نیز ضمن نظارت مستمر بازرسان بهداشتی، با هرگونه تخلف برخورد خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 693

به "جزییاتی درباره بازگشایی مراکز و مشاغل کم خطر و پرخطر در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییاتی درباره بازگشایی مراکز و مشاغل کم خطر و پرخطر در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید