تیم ویلموتس و نکاتی که ما را امیدوار می نماید

به گزارش ارانیوز، شاگردان ویلموتس در شروع راه صعود به جام جهانی 2022 باید مقابل تیمی ناشناخته به میدان می رفتند؛ تیمی که مسابقات را با یک مساوی مقابل کامبوج شروع نموده بود و می توانست با استفاده از امتیاز میزبانی تیم ملی را اذیت کند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و آن طور که در ادامه مرور خواهیم کرد شاگردان ویلموتس توانستند قدم اول را در خاک حریف محکم بردارند.

تیم ویلموتس و نکاتی که ما را امیدوار می نماید

به گزارش ارانیوز، خبرآنلاین نوشت: نخستین بازی هر تورنمنت بی شک یکی از مهم ترین بازی هاست و همین قاعده هم در بازی تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ حکمفرما بود. شاگردان ویلموتس در آغاز راه صعود به جام جهانی 2022 باید مقابل تیمی ناشناخته به میدان می رفتند؛ تیمی که مسابقات را با یک مساوی مقابل کامبوج آغاز نموده بود و می توانست با استفاده از امتیاز میزبانی تیم ملی را اذیت کند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و آن طور که در ادامه مرور خواهیم کرد شاگردان ویلموتس توانستند قدم اول را در خاک حریف محکم بردارند.

لاین آپ همیشگی، بدون ریسک

مارک ویلموتس در بازی سه شنبه از همان 11 بازیکنی استفاده کرد که پیش از این کارلوس کی روش هم بارها و بارها آنها را در کنار هم قرار داده بود و همچنین خود ویلموتس هم در دو بازی محبت آمیز مقابل سوریه و کره جنوبی این نفرات را تست نموده بود. ترکیب تیم ملی از علیرضا بیرانوند درون دروازه تا سردار آزمون در خط حمله سورپرایز خاصی به همراه نداشت و شاید در این میان ترجیح دادن مهدی ترابی و محمدحسین کنعانی زادگان به وحید امیری و مرتضی پورعلی گنجی تنها نکات بدیع ترکیب تیم ملی بود.

استفاده از ترکیبی با تغییر کم این فرصت را به تیم ملی داد تا از همان ابتدا نمایشی هماهنگ از خود نشان دهد و بتواند با احاطه بر بازی زهر خود را به حریفش بریزد.

سردار در نقش جدید

سردار آزمون پس از عملکرد خوبی که در تیم زنیت در لیگ روسیه از خود به جای گذاشته بود، در تیم ملی هم نمایش قابل قبولی داشت و به خوبی توانست از پس وظیفه جدیدش در تیم ویلموتس بربیاید.

تیم ملی بر خلاف قبل با سیستم 4-4-2 به زمین آمد و سردار آزمون در کنار کریم انصاری فرد دو مهاجم ترکیب تیم ملی بودند با این حال آزمون همانند یک بازیکن آزاد که وظیفه سر کشیدن به تمامی نقاط زمین را دارد، مدام به عقب می آمد و به کناره ها می رفت تا در غیاب یک بازیساز کلاسیک مثل اشکان دژآگه یا مسعود شجاعی از پس این مسئولیت به خوبی بربیاید و با ارسال ها و پاس های دقیق خود چندین بار بازیکنانی مثل کریم انصاری فرد و علیرضا جهانبخش را صاحب موقعیت گلزنی کند.

آزمون همچنین هنگامی که در محوطه جریمه حریف هم صاحب موقعیت می شد، همانند مهاجمی زهردار و خطرناک به سمت دروازه هنگ کنگ شوت می زد و در نهایت هم با ضربه ای دقیق توانست گل اول تیم ملی را خیلی زود وارد دروازه تیم میزبان کند.

کانال راست، هماهنگ و هجومی

حضور رامین رضاییان و علیرضا جهانبخش در سمت راست زمین باعث شده بود تا ایران مطابق انتظار روز پر جنب و جوشی را در سمت راست تجربه کند. این دو بازیکن سرعتی و تندوتیز بارها و بارها با نفوذها و ارسال های خود از این جناح باعث خلق موقعیت برای تیم ملی شدند و هر دو گل ایران را هم با همین حرکات پایه ریزی کردند. حرکت گل اول با ارسال محکم و تیز رضاییان آغاز شد و گل دوم هم با استارت عالی جهانبخش و پاس دقیق او به کریم انصاری فرد و ضربه تمام نماینده شماره 10 تیم ملی به پایان رسید تا کانال راست ایران در فاز هجومی باز هم هماهنگ و کارآمد عمل کند.

امتحان ساده دفاع و دروازه بان

خط حمله هنگ کنگ چندان زهردار نبود و نتوانست به جز یکی - دو صحنه خط دفاعی تیم ملی را به زحمت بیندازد تا 4 مدافع ایران روز آرامی را سپری نمایند و فشار زیادی را متحمل نشوند. در این میان معدود ضربه های قرمزپوشان میزبان را هم علیرضا بیرانوند به خوبی مهار کرد تا گلر مورد اعتماد ویلموتس یک کلین شیت دیگر را هم با لباس تیم ملی به نام خود ثبت کند.

آمار چه می گوید؟

ایران در روزی هنگ کنگ را شکست داد و 3 امتیاز گام نخست را گرفت که عملکرد مقتدرانه ای در این دیدار داشت و در تمامی جنبه ها تیم برتر زمین بود. تیم مارک ویلموتس در این مسابقه 71درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و 15 بار به سمت دروازه حریف شوت زد که 4 ضربه آن در چارچوب بود و یک بار هم برگردان زیبای کریم انصاری فرد تیر دروازه تیم میزبان را لرزاند. هنگ کنگ هم فقط یک بار به سمت دروازه ایران شوت زد که بیرو آن توپ را جمع کرد. یوزپلنگان پارسی همچنین 12 کرنر هم به روی دروازه هنگ کنگ ارسال کردند که این هم نشان از میل بالای حمله کردن در تیم ویلموتس است؛ چیزی که ایران را بیش از همواره به آینده امیدوار می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 9

به "تیم ویلموتس و نکاتی که ما را امیدوار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ویلموتس و نکاتی که ما را امیدوار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید