ترفند های هوشمندانه رستوران داران که جیب شما را خالی می کند

به گزارش ارانیوز، صاحبان رستوران ها برای ترغیب مشتریان به سفارش های بیشتر ترفند هایی را به کار می برند که ما شما را با چند نمونه از این ترفند ها آشنا می کنیم.

ترفند های هوشمندانه رستوران داران که جیب شما را خالی می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، برای صاحبان رستوران ها هم برگشت دوباره شما به آن رستوران مهم است و هم سفارش هایی که می دهید. به علاوه برای ترغیب مشتریان به سفارش های بیشتر و هزینه کردن پول بیشتر ترفند هایی را به کار می برند که ما شما را با چند نمونه از این ترفند ها آشنا می کنیم.

استفاده از منویی که برای هر سلیقه ای غذا دارد

آیا تا به حال دقت کرده اید که غذا های گیاهی در هر رستورانی یافت می شود؟ منو ها طوری طراحی شده اند که هیچ کس رستوران را گرسنه ترک نکند. به عنوان مثال در تمام منو ها یک غذای روز، یک غذای مغذی برای کسانی که می خواهند غذا بخورند و یک غذای سبک برای کسانی که زیاد غذا نمی خورند و غیره…

موسیقی

طبیعتا در جایی که موسیقی پخش می شود نسبت به جایی که هیچ آهنگی پخش نمی شود غذای بیشتری می خورید. به عنوان مثال موسیقی های کلاسیک باعث می شود مشتریان 10 در صد بیشتر هزینه کنند، زیرا عزت نفس مشتری بالا می رود و احساس ثروتمند بودن می کند.

10 درصد افزایش قیمت

برای بیشتر مشتری ها اگر 10 درصد بیشتر از آن چیزی که برنامه ریزی کرده بودند خرج کنند زیاد مهم نیست؛ بنابراین سس و دیگر افزودنی ها در فست فود 10 درصد بیشتر از مبلغ خود غذا نیستند.

منو های خلوت

غذا های زیاد در یک منو مشتری را گیج می کند. به گفته مشاوران رستوران اگر منو ها را بیش از حد شلوغ کنید باعث می شوید مشتری از آمدنش به رستوران شما احساس پشیمانی کند، چون دائما در تردید است که آیا انتخابش درست بوده یا نه. علاوه بر این مردم معتقدند یک رستوران نمی تواند تمام غذا ها را خوب درست کند پس منو هر چه خلوت تر باشد بهتر است.

برخورد مثبت پیشخدمت ها

پیشخدمت ها می دانند که مردم شروع یک مکالمه محبت آمیز را از جانب آن ها می پسندند حتی اگر جمله کوتاهی درباره آب و هوا باشد. با این ترفند ساده سفارش مشتری ها به 3 برابر خواهد رسید.

راز رستوران ها

هدف این راز سربلندی و موفقیت رستوران است. به عنوان مثال یکی از کافه ها یک آشپز شیرینی دارد که راز پخت دونات های لهستانی را می داند در حالی که کافه های دیگر فقط دونات های ساده و معمولی درست می کنند. بدون شک هر کسی که دونات های این کافه را امتحان کرده باشد به کافه های دیگر نمی فرایند.

یک پیشنهاد اضافه

شاید متوجه شده باشید زمانی که یک فنجان قهوه سفارش می دهید پیشخدمت می پرسد: یک فنجان بزرگ؟ بلافاصله متوجه می شوید با چیزی موافقت کرده اید که قصدش را نداشتید.

شهرت و اعتبار سرآشپز

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در رستوران ها شهرت سرآشپز است. هر غذایی که غذای ویژه سرآشپز باشد بیشتر به چشم مشتری ها می آید. گاهی اوقات پیشخدمت ها با پوشیدن لباس سرآشپز نقش او را ایفا می کنند.

نقش رایحه در رستوران

عطر و بو ها تاثیر قوی روی ذهن می گذارند. حتی اگر از قبل برنامه ریزی کرده باشیم بو ها توانایی تغییر آن را دارند. عطر وانیل و دارچین فروش دسر را بالا می برد. بوی گوشت باعث می شود مشتری ها غذای بیشتری سفارش بدهند. اسطوخودوس به مشتری ها آرامش می دهد بنابراین عجله ای برای رفتن نمی کنند و غذا های بیشتری سفارش می دهند.

جمع کردن ظرف های کثیف

پیشخدمت ها ظرف های خالی روی میز را زود به زود بر می دارند. مسلما نشستن پشت میزی که پر از ظروف کثیف است زیاد رضایت بخش نیست. البته این کار دلیل دیگری هم دارد و آن هم این است که مشتری فکر نکند زیاد غذا سفارش داده است. اگر ظرف های خالی روی میز ببینند سفارش اضافی نمی دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1356

به "ترفند های هوشمندانه رستوران داران که جیب شما را خالی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند های هوشمندانه رستوران داران که جیب شما را خالی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید