تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا

به گزارش ارانیوز، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت هم اکنون در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است و تداوم این شرایط تا فردا (22 مهر ماه) پیش بینی می گردد.

تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (21 مهر ماه) با توجه به برقراری جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها از روز قبل، همچنین همزمان با شروع تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا نموده است و در بیشتر مناطق شاهد برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهیم بود.

با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

در شامگاه امشب (21 مهر ماه) با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه فردا (22 مهر ماه) و هم زمان با شروع تردد خودروها غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افرایش پیدا خواهد نمود و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (22 مهر ماه) پیش بینی می گردد تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودروها باعث برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت گردد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 118 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 121 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است. در چنین شرایطی توصیه می گردد مبتلایان به بیماری های قلبی یا ریوی ، سالمندان و بچه ها فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 969

به "تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای پایتخت تا فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید