تاکید فرماندهی حمایت قاطع به ادامه عملیات نظامی در افغانستان

به گزارش ارانیوز، فرمانده نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان پس از توقف مذاکرات قطر تاکید نمود که برای برقرای صلح کوشش می کنیم اما انجام عملیات نظامی در این کشور یک احتیاج است.

تاکید فرماندهی حمایت قاطع به ادامه عملیات نظامی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای ارانیوز، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام نمود که راه اندازی عملیات های نظامی در این کشور لازم است.

وی در دیدار با نیکلاس کی نماینده غیرنظامی ناتو گفت که به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می دهد.

ژنرال میلر اظهارداشت که ما برای کسب نتیجه صلح آمیز در افغانستان کار می کنیم در عین حال برای مصون ساختن این کشور نیز به عملیات نظامی ادامه می دهیم.

درهمین حال، نیکلواس کی، نمایندۀ غیرنظامی ناتو درافغانستان می گوید که هدف این پیمان درافغانستان جلوگیری ازطرح حمله های هراس افکنانه درجهان است.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که حملات طالبان در سراسر افغانستان تشدید شده است و اوایل هفته جاری رئیس جمهور آمریکا مذاکره طالبان و نمایندگان کشورش در قطر را لغو کرد.

با این حال، یکی از عوامل مهم تلفات غیرنظامیان در افغانستان، حملات هوایی نیروهای خارجی در این کشور است.

مقام های محلی ولایت وردک در شرق افغانستان نیز به تازگی اعلام نمودند که در حمله هوایی نیروهای خارجی در شهرستان سیدآباد این ولایت هفت غیرنظامی کشته شدند.

پس از انتشار تصمیم ناگهانی ترامپ برای لغو مذاکرات با طالبان، ریاست جمهوری افغانستان نیز با انتشار پیامی از این اقدام رئیس جمهور آمریکا استقبال کرد.

از سو دیگر، صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در توئیتی توضیح داد که صلح واقعی زمانی در افغانستان امکانپذیر است که طالبان آتش بس را پذیرفته و حاضر به گفت وگوی مستقیم با دولت شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 4

به "تاکید فرماندهی حمایت قاطع به ادامه عملیات نظامی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید فرماندهی حمایت قاطع به ادامه عملیات نظامی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید