بایدن: رئیس جمهور شوم؛ یک زن را معاون می کنم

به گزارش ارانیوز به نقل از رویترز، جو بایدن از اصلی ترین گزینه های حزب دموکرات آمریکا برای مقابله با دونالد ترامپ در انتخابات 2020، می گوید حتماً یک زن را به عنوان معاون خود در دوره ریاست جمهوری انتخاب می کند.

بایدن: رئیس جمهور شوم؛ یک زن را معاون می کنم

وی در این باره گفت: چنانچه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، کابینه و دولتم شبیه کشور خواهد بود و متعهد می شوم که یک خانم را به عنوان معاون خود انتخاب کنم. زنانی هستند که قابلیت اینکه روسای جمهور آینده این کشور باشند را دارند و من یک زن را برای معاونت خود انتخاب می کنم.

این در حالی است که برنی سندرز نامزد سوسیال دموکرات عرصه رقابت ها هم انتخاب یک زن را به مقام دستیاری خود بسیار محتمل دانست اما در مقایسه با بایدن، از اطمینان کمتری در این خصوص برخوردار بود.

جالب آنکه روز جمعه، وبگاه کنگره آمریکا، به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد: چنانچه نامزد دموکرات ها یک زن را به مقام معاونت برگزیند؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و البته اصلی ترین گزینه جمهوریخواهان در رقابت 2020 نیز مایک پنس معاون خود را با نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل جایگزین خواهد کرد تا مبادا از قافله نمایشیِ احترام به زنان عقب بماند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 562

به "بایدن: رئیس جمهور شوم؛ یک زن را معاون می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: رئیس جمهور شوم؛ یک زن را معاون می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید