تلاش دوباره جمهوریخواهان برای ابطال انتخابات

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران : ده ها تن از قانونگذاران جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ از او خواستند تا ویلیام بار، دادستان کل این کشور را به تشکیل شورای ویژه ای برای بررسی تخلفات در انتخابات ماه گذشته ملزم کند.

تلاش دوباره جمهوریخواهان برای ابطال انتخابات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ، در این نامه که به امضای 27 نماینده جمهوریخواه رسیده، آمده است: مردم آمریکا سزاوار یک قطعنامه قطعی برای تردیدی هستند که بر سر نتیجه انتخابات ما وجود دارد اما مسائل مشروعی درباره تقلب رای دهندگان همچنان بدون پاسخ مانده است.

لنس گودن، نماینده تگزاس چند روز پیش این نامه را نوشته و از طرف خودش ارسال کرد اما بعد از آنکه نمایندگان دیگری برای امضای آن تمایل نشان دادند، آن را دوباره ارسال کرد.

نارضایتی جمهوریخواهان بعد از آن بالا گرفت که ویلیام بار گفت وزارت دادگستری آمریکا مدرکی دال بر تقلب گسترده که بتواند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امسال را تغییر دهد، پیدا نکرده است.

تیم حقوقی کمپین ترامپ فورا اظهارات ویلیام بار را به چالش کشیده و اظهار داشت: هیچ موردی از تحقیقات وزارت دادگستری وجود ندارد و این وزارتخانه از کلیت مدارکی که وکلای ترامپ برای اثبات تقلب های انتخاباتی جمع آوری کرده اند، اطلاعی ندارد.

نمایندگان جمهوریخواه در نامه خود گفتند: بارها از وزارت دادگستری خواسته شده تا درباره این موضوع تحقیقات انجام دهد اما انفعال این وزارتخانه در کنار سخنان دادستان کل، بیانگر فقدان تمایل برای تحقیقات درباره تخلفاتی است که کمپین شما و دیگر مقامهای منتخب در سراسر این کشور گفته اند.

این قانونگذاران آمریکایی گفتند: انتصاب یک شورای ویژه، تیمی از محققان را تشکیل می دهد که تنها مسئولیت آنها کشف حقیقت و تأمین اطمینان مورد نیاز آمریکاست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1081

به "تلاش دوباره جمهوریخواهان برای ابطال انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دوباره جمهوریخواهان برای ابطال انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید