اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ده برابر شدند

به گزارش ارانیوز، ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ده برابر شدند.

اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ده برابر شدند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

داستان چیست؟

ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: در سال 96 تعداد بومگردی های استان 13 واحد بود که با حمایت دولت و ترغیب اجرا شده هم اکنون این شمار به 120 واحد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین طی 2 سال اخیر برای 153 اقامتگاه بومگردی موافقت اصولی صادر شده که به صورت میانگین 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت:طی 6ماهه نخست سال آینده تعداد 30 اقامتگاه بومگردی استان افتتاح می گردد و 153 واحد دارای موافقت اصولی نیز تاخاتمه سال آینده به بهره برداری می رسد.

مکرمی فر اضافه کرد: به این ترتیب با افتتاح 183 اقامتگاه بومگردی تا خاتمه سال آینده و با توجه به فعال بودن 120 واحد در استان، تعداد اقامتگاههای بومگردی خراسان رضوی به 303 واحد یعنی سه برابر شمار موجود افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: هم اکنون 960 نفر در 120 واحد بومگردی استان خراسان رضوی اشتغال دارند که دارای چهار هزار و 265 نفر-روز ظرفیت است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون 230 میلیارد ریال تسهیلات به 97 اقامتگاه بومگردی در استان پرداخت شده است.

مکرمی فر حجم سرمایه گذاری اجرا شده در 120 واحد بومگردی فعال استان را هزار و 500 میلیارد ریال گفت و اضافه کرد: خوشبختانه، سرمایه گذاران و گردشگران اقبال خوبی به اقامتگاههای بومگردی و گردشگری بومگردی نموده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1245

به "اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ده برابر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ده برابر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید