اسامی 172 موسسه مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو اعلام شد

به گزارش ارانیوز، اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم آخرین بروزرسانی موسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج را بیان کرد.

اسامی 172 موسسه مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین بروز رسانی که در دی ماه 1400 انجام گرفته است، اسامی 172 مؤسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور را گفت. از مجموع 172 موسسه تمدید مجوز 24 موسسه اعزام دانشجو در دست آنالیز است.

طبق اعلام کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان 141 مؤسسه اعزام دانشجو به خارج که اسامی آن ها در اینجا منتشر شده نیز همچنان اجازه هیچ گونه فعالیت در مورد اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و… ندارند.

متقاضیان در هنگام عقد قرارداد با هر یک از مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور لازم است نسبت به تاریخ انقضا مجوز صادره دقت لازم را داشته باشند. موسساتی که اعتبار مجوز فعالیتشان منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد نیستند.

متقاضیان در صورت بروز شکایت نسبت به عملکرد مؤسسه طرف قرارداد، می توانند ضمن ضمیمه نمودن مستندات لازم (بویژه قرارداد) به یکی از طرق زیر، اقدام به طرح درخواست نمایند:

الف) مراجعه حضوری به دبیرخانه سازمان امور دانشجویان جهت ارائه و ثبت شکوائیه تلفن 96664427

ب) ارسال به وسیله پست به آدرس میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) پلاک 27

فهرست مؤسسات لغو مجوز شده، تعلیق شده و در دست آنالیز در فهرست جداگانه تهیه شده است. لازم است جهت حصول اطمینان هرچه بیشتر، فهرست مزبور و فهرست دانشگاه های معتبر در فهرست اداره کل دانش آموختگان نیز به وسیله متقاضیان مطالعه گردد.

دارندگان مجوز مؤسسات فعال اعزام دانشجو نیز برای تمدید مجوز حداقل می بایست 3 ماه قبل از انقضای اعتبار، تقاضای تمدید و جدول گزارش آخرین عملکرد را به نشانی فوق الذکر ارسال نمایند.

مجوز صادره فقط برای فعالیت در شهری است که در فهرست ستون محل دفتر قید شده است؛ لذا مؤسسات اجازه فعالیت در شهر های دیگر کشور حتی شعبه و یا نمایندگی را ندارند. هریک از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور صرفاً مجاز به تبلیغ در ستون آدرس الکترونیکی و سایت اعلام شده به سازمان امور دانشجویان است و تبلیغ در سایر سایت های الکترونیکی و همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت کاملاً غیر مجاز و از درجه اعتبار ساقط است.

برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع است. موسساتی که آدرس دفتر آنان تغییر نموده و با نشانی مندرج فهرست اعلام شده مطابقت ندارد، لازم است در اسرع وقت نشانی نو را به صورت مکتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1676

به "اسامی 172 موسسه مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی 172 موسسه مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید