طراحی ویلا و باغ: اردوغان ضمن ملاقات با علی اف، به قره باغ می رود

به گزارش ارانیوز، خبرگزاری آناتولی گزارش داد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه سه شنبه (فردا) برای سومین بار از زمان خاتمه جنگ سال گذشته قره باغ کوهستانی، به جمهوری آذربایجان سفر می نماید.

طراحی ویلا و باغ: اردوغان ضمن ملاقات با علی اف، به قره باغ می رود

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا و باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه دید و بازدیدهای مقام های آنکارا و باکو از مرکز های دو طرف، قرار است رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان سفر و از منطقه قره باغ تماشا کند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه درباره برنامه سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان گزارشی منتشر کرد.

طبق گزارش این رسانه دولتی، اردوغان سه شنبه (فردا) به جمهوری آذربایجان می رود. رئیس جمهور ترکیه از زمان خاتمه جنگ 44 روزه باکو و ایروان بر سر قره باغ کوهستانی، دو بار به باکو رفته است.

آناتولی اطلاع داد، رئیس جمهور ترکیه ضمن ملاقات با الهام علی اف همتای خود در جمهوری آذربایجان در مراسم افتتاح فرودگاه بین المللی فضولی حاضر می شود. فضولی یکی از شهرهای قره باغ است که در جنگ سال گذشته تحت کنترل باکو در آمد.

رئیس جمهور ترکیه در شرایطی در نظر دارد که از فرودگاه فضولی در تماشا کند که در جریان سفر ماه ژوئن 2021 خود به جمهوری آذربایجان، از شهر شوشا در قره باغ کوهستانی بازدید نموده بود.

طبق گزارش آناتولی، اردوغان و علی اف در جریان این سفر (سفر ماه ژوئن رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان) بیانیه شوشا را امضا کردند؛ توافقی که تمرکز آن روی همکاری دفاعی و ایجاد مسیرهای تازه حمل و نقل تازه بود.

در ادامه گزارش این رسانه دولتی ترکیه درباره بیانیه شوشا آمده است: این توافق بعلاوه تایید می نماید که ترکیه و (جمهوری) آذربایجان در مواجهه با هرگونه تهدید خارجی با هم همکاری خواهند کرد.

اولین سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان، دسامبر 2020 انجام شد و او به اسم میهمان ویژه در رزمایش نظامی باکو به مناسبت پیروزی در جنگ قره باغ سخنرانی نموده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1540

به "طراحی ویلا و باغ: اردوغان ضمن ملاقات با علی اف، به قره باغ می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا و باغ: اردوغان ضمن ملاقات با علی اف، به قره باغ می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید