آداب و رسوم مخصوصی که فقط در ترکیه می توان دید

به گزارش ارانیوز، مانند تمام شهر های بزرگ که فرهنگ به خصوص خود را دارند، استانبول هم به دلیل تلفیق رسوم قدیمی و سبک زندگی مدرن رسوم عجیب و غریب خود را دارد. فرقی نمی کند که سنتی ترکی باشد که با مرنیته ترکیب شده یا رسمی تازه است که وارد فرهنگ ترک ها شده است، تمام این رسوم برای کسی که در ترکیه زندگی نمی کند جالب است. (خرید ارزان بلیط تهران انکارا و بلیط انکارا تهران)

آداب و رسوم مخصوصی که فقط در ترکیه می توان دید

بوق زدن طولانی و بلند

برای شهری که با ترافیک خو گرفته است، می توان گفت که صدای بوق ماشین صدای اصلی شهر استانبول است و بیشتر بومیان به این صدای سرسام آور ایمن شده اند. اما در بعضی مواقع این صدا به شدت بلند می شود و نه فقط یک ماشین بلکه یک دسته ماشین بطور همزمان شروع به بوق زدن می کنند. اگر مدتی را در ترکیه زندگی کرده باشید متوجه خواهید شد که این صدا یکی از رسم های ترک ها است که یا به این معنی است که کسی ازدواج کرده است یا شخصی به زودی به سربازی خواهد رفت. قانونش این است که اگر تور سفیدی به آینه جلوی ماشین بسته شده باشد نشان دهنده عروسی است و اگر مردان جوانی از پنجره ها و سقف ماشین آویزان باشند قطعا بدرقه ای برای سربازی می باشد. بلیط تهران ازمیر را ارزان خریداری کنید.

آب کردن چشم نظر

مردم به شدت به چشم شور معتقد هستند، و باور دارند که انرژی منفی دیگر افراد (معمولا حسودی) از تخم چشم آن ها به زندگیشان منتقل می شود و باعث شانس بد می شود. علاوه بر چشم نظری که در شکل ها و میزان های گوناگون فروخته می شود یک مراسم دیگر هم وجود دارد که در آن چشم نظر را آب می کنند. این مراسم بدین صورت است که یک شخص متخصص به خانه شما می آید و شما را مجبور می کند تا زیر یک رومیزی بنشینید. بعد او با خشونت چشم نظر را حرارت می دهد و ناگهان آن را وارد آب سرد می کند. چشم نظر می شکند و و انرژی منفی را دور می کند. شما می توانید ذراتی را که درون آب افتاده اند پیش خود نکاه دارید. خرید سریع و مطمئن بلیط تهران آنتالیا | بلیط آنتالیا تهران

تزئینات کریسمس برای سال نو

نکته خیلی جالبی درباره سال نو در استانبول وجود دارد، همه جا تزئینات کریسمس به چشم می خورد و این در حالی است که ترک ها اصلا کریسمس را جشن نمی گیرند. معلوم نیست که چه زمانی این رخ داد اما تزیئنات کریسمس به نمادی برای سال نو تبدیل شدند. همه جا بابانوئل و درخت های کریسمس به چشم می خورند. همیشه عجیب است که هنگام خرید در فروشگاه بابانوئلی بزرگ از بالا به شما خیره شود یا درخت های بزرگ همه جا با رنگ های کریسمسی تزئین شده باشند. اگرچه با وجد همه این ها هیچ اتفاقی در 24 دسامبر که روز تولد حضرت مسیح است نمی افتد.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1461

به "آداب و رسوم مخصوصی که فقط در ترکیه می توان دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آداب و رسوم مخصوصی که فقط در ترکیه می توان دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید