کوهنوردی با نیچه روی پیشخوان کتابفروشی ها

به گزارش ارانیوز، کتاب کوهنوردی با نیچه نوشته جان کاگ به تازگی با ترجمه مریم پیمان توسط نشر خزه منتشر و راهی بازار نشر شد.

کوهنوردی با نیچه روی پیشخوان کتابفروشی ها

به گزارش خبرنگاران این کتاب امسال توسط ناشر و مترجم دیگری نیز با عنوان همگام با نیچه در راستا رسیدن به آنکه هستی منتشر شده بود.

نویسنده کتاب، در این اثر طی سفر به مناطقی کوهستانی که نیچه بخشی از عمر خود را در آن مناطق گذراند، با روایتی داستان گونه، به شرح و بسط اندیشه ها و آرای فلسفی این فیلسوف پرداخته است. به این ترتیب، این کتاب کاوشی در فلسفه نیچه و یادآور ارتباط میان زندگی او و زندگی ما در قرن بیست ویکم است و جان کاگ در کتابش، از تعادل میان جنون و عقل، کنار گذاشتن خودشیفتگی و پذیرفتن نایافتنی ها سخن گفته است.

کوهنوردی با نیچه ششمین کتابی است که نشر خزه در قالب مجموعه با عنوان پیاده روی با فلسفه منتشر می کند. از این مجموعه، تا به امروز کتاب های دور دنیای فلسفه در هشت روز (دیو رابینسون و ریچارد آزبرن)، فیلسوف و گرگ (مارک رولندز)، زندگی زیبای من (داویده کالی، پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو)، سرهم بندی نکن! (گری هِیدن) و جستجوگر (جِین هوپ) با ترجمه شهاب الدین عباسی منتشر شده اند.

نشریه استار تریبیون مینیاپولیس درباره کتاب کوهنوردی با نیچه نوشته است: این کتاب می تواند شما را با اندیشه های نیچه آشنا کند، اما رمز پیروزیتش در این است که یکی از دیدگاه های اصلی فیلسوف را مطرح می کند، که نیازی هم نیست تمام آثارش را خوانده باشید، تا درکش کنید: ضرورت خودْ شدن. این کتاب را بخوانید و آگاه باشید که ممکن است شما هم ترغیب شوید تا خودتان بشوید.

نیویورک تایمز هم درباره نویسنده کتاب عنوان نوشته است: جان کاگ، قصه گویی سرزنده است که زندگی نیچه و خود را مماس هم قرار می دهد. کاگ در حفظ تعادل میان زندگی نیچه و افکارش پیروز عمل کرده است. او خوانندگانش را به چالشِ خودْ بودن دعوت می کند.

نشریه وال استریت ژورنال هم درباره نویسنده کتاب مورد اشاره نوشته است: جان کاگ تألمات فلسفی خود را ماهرانه با بحران های بزرگ و کوچک زندگی روزمره درهم آمیخته است. صداقت او نشاط آور است.

این کتاب با 208 صفحه و قیمت 30 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 794

به "کوهنوردی با نیچه روی پیشخوان کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوهنوردی با نیچه روی پیشخوان کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید