شماره های ناشناس از کجا پیدا می شوند؟

به گزارش ارانیوز، اگر با کاربری تماسی گرفته شده و شماره ای بر روی گوشی او نمایش داده نمی گردد، احتمالا این تماس از سوی نهاد های انتظامی یا دستگاه ها و وزارت خانه هاست، چون افراد عادی چنین شماره ای ندارند.

شماره های ناشناس از کجا پیدا می شوند؟

به گزارش ایسنا، شاید برایتان رخ داده باشد که تماسی با شما گرفته شده، اما دستگاه دریافت شماره تماس گیرنده و یا همان کالر آیدی تان شماره را نمایش ندهد. علت این موضوع این است که بر اساس مصوبه دولت، شرکت مخابرات ایران اجازه دارد برای تعدادی از افراد، شماره هایی را در نظر بگیرد که نمایش شماره نداشته باشند.

ظاهرا برای دریافت شماره های ناشناس، بالاترین مقام دستگاهی که تقاضای شماره ناشناس دارد، یعنی وزارتخانه یا نهاد های نظامی و انتظامی با بالاترین مقام وزارت ارتباطات نامه نگاری نموده و در صورتی که احتیاج به شماره ناشناس محرز گردد و تشخیص دهند که احتیاج به شماره هایی وجود دارد که شناخته نشوند، آن شماره را به اصطلاح پرایوت می نمایند. به همین علت بعید است که افراد شخصی و شرکت ها چنین شماره ای داشته باشند و حتما کسانی که ضرورت دارد شماره هایشان دیده نگردد، دارای پرایوت نامبر خواهند بود.

درصورتی که یکی از این شماره های ناشناس موسوم به پرایوت نامبر با شما تماس بگیرد، روی کالر آیدی شما که محل معین شدن شماره تماس گیرندان است، عبارت No Caller ID و یا Private number نوشته می گردد؛ البته ظاهرا تعداد محدودی شماره در سطح کشور وجود دارد که سیستم هایشان قدیمی است و ممکن است هنوز شماره نداشته باشند.

تماس از این مراکز، سازمان ها یا وزارتخانه ها که شماره ها و تجهیزات قدیمی دارند، ممکن است تنها چهار شماره اول را نمایش دهد؛ بعلاوه ممکن است بعضی تصور نمایند پرایوت نامبر ها تنها در ساعات خاصی از روز قابلیت تماس گرفتن دارند در صورتی که این شماره ها 24 ساعته بوده و مختص ساعات کاری و اداری نیستند بنابراین ممکن است از آن نهاد یا سازمان که دارای پرایوت نامبر است هر ساعتی از شبانه روز تماس گرفته گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1927

به "شماره های ناشناس از کجا پیدا می شوند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "شماره های ناشناس از کجا پیدا می شوند؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره های ناشناس از کجا پیدا می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید