شرایط بازگشایی تالارها اعلام شد

به گزارش ارانیوز، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس شرایط بازگشایی تالارها را بیان نمود.

شرایط بازگشایی تالارها اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به لزوم ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه وزارت بهداشت، تاکید کرد: پرسنل تالارها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، فضای سالن ها و آشپزخانه ضدعفونی شود و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان ها رعایت شود.

وی در یکی از شبکه های سیما اضافه کرد: همچنین مقرر شده حتی الامکان از ظروف یکبار مصرف استفاده شود و پذیرایی به شکل سلف سرویس انجام نشود. همچنین با استفاده از دستگاه تب سنج یک معاینه بالینی معمولی از مهمانان انجام خواهد شد.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس در ادامه با بیان اینکه متخصص برگزاری مجالس، تالارهای پذیرایی هستند، شرح داد: با استفاده از نصف ظرفیت تالارها به راحتی می توان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد. همچنین یک بار استفاده از تالارها در طول شبانه روز این امکان را فراهم می کند که محیط تالار سریعا ضدعفونی و پیشگیری های بهداشتی اجرا شود. اما اجرای مراسم در محیط های دیگر با این امکانات فراهم نیست و شاید اگر از قبل بحث تخصصی بودن تالارها با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا شده بود شرایط بهتر بود.

در پی اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از اواخر اسفندماه، ابتدا فعالیت واحدهای صنفی و بعد سایر واحدهای صنفی به تدریج آغاز شد و طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا تالارها نیز در مناطقی که در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا نیستند با نصف ظرفیت مجاز است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 789

به "شرایط بازگشایی تالارها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازگشایی تالارها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید