زمین برای اجرای طراح اقدام ملی مسکن تامین شده است

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران/فارس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح مسکن اقدام ملی را یکی از طرح های زیر بنایی برای تامین مسکن مناسب و منطبق با سطوح درآمدی اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: برای حدود 12 هزار واحد مسکونی دراین طرح که بنیاد مسکن مسئولیت دارد، آماده سازی زمین و پروژه تعریف شده است.

زمین برای اجرای طراح اقدام ملی مسکن تامین شده است

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

جواد حق شناس سه شنبه 24 فروردین در بازدید از طرح مسکن شهری منطقه سلطان آباد شیراز با اعلام جزییاتی از شرایط تأمین زمین و همچنین احداث واحدهای مسکن ملی در شهرهای کوچک و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ثبت نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن به تعداد پذیرفته شدگان اضافه نموده است.

به گفته او، در ماه های پایانی سال گذشته تعداد فاقد زمین 13 هزار واحد بود که با هماهنگی سازمان ملی زمین و مسکن این تعداد به 10 هزار نفر رسید و با صدور اجازه ثبت نام و افزایش منابع اقتصادی و پرداخت برای مرحله سوم، رقم پذیرفته شدگان واجد شرایط به 12 هزار واحد افزایش یافت.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مبلغ اولیه پرداخت های طرح اقدام ملی مسکن 40 میلیون تومان است، گفت: بیش از 30 هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد هستند که واریز وجه انجام داده اند، از این تعداد بعضی واحدها به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن احداث و تکمیل و تحویل می گردد.

حق شناس با یادآوری اینکه برنامه دولت برای طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد مسکن 138 هزار واحد است، گفت: 138 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن جزو برنامه ای است که دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برعهده بنیاد مسکن نهاده است. آنچه که می تواند مستعد آغاز شدن باشد، این است که متقاضی 40 میلیون تومان وجه اولیه را واریز نموده باشد. همچنین، زمین موردنیاز اجرای طرح برای افراد تأمین شده باشد.

او همچنین گفت: بنیاد مسکن علاوه بر برنامه احداث 138 هزار واحد مسکن ملی که هم اکنون نزدیک به 30 هزار واحد آن مشخص تکلیف شده است، احداث واحدهای مسکونی شهری را با بهره مندی از ظرفیت اقتصادی حساب 100 امام (ره) در برنامه دارد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه نمود: بنیاد مسکن در ساخت مسکن شهری که برنامه هرساله است در سال گذشته احداث 17 هزار واحد مسکن شهری را انجام داد.

حق شناس اعلام کرد: در احداث 17 هزار مسکن شهری در سراسر کشور، بنیاد با متقاضیان وارد تعامل شده و بخشی از کار صورت گرفته است این واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان می گردد.

او شرح داد: احداث این بخش از واحدهای مسکونی شهری با بهره مندی از ظرفیت اقتصادی حساب 100 امام (ره)، آورده متقاضیان و سایر شرکا تامین اقتصادی شده و احداث می گردد.

عطاءالله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن فارس نیز در این برنامه بازدید گزارشی از اجرای طرح های توسعه و تامین مسکن دراستان فارس ارائه داد و اعلام کرد: تامین مسکن شهری متناسب با سطوح درآمدی شهروندان از اولویت های بنیاد مسکن است.

او اضافه نمود: اجرای 5 هزار و 34 واحد مسکونی در قالب 88 طرح دراستان فارس و طراحی یک هزار و 829 واحد مسکونی در دست اجرا از جمله عملنمودها در حوزه مسکن شهری است. همچنین در این حوزه 71 پروژه مسکونی با پیشرفت فیزیکی 23 درصد برای ساخت 2 هزار و 107 واحد مسکونی در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با اشاره به استقبال کم نظیر متقاضیان طرح مسکن ملی در فارس به ویژه در مناطق جنوبی استان گفت: چهار هزار و 256 قطعه زمین برای اجرای این طرح در فارس آماده شده است.

زمانی اعلام کرد: تا به امروز 34 هزار و 678 نفر برای مشارکت در این طرح نام نویسی نموده اند و شمار متقاضیانی که تایید نهایی شده اند، پنج هزار 987 نفر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1289

به "زمین برای اجرای طراح اقدام ملی مسکن تامین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین برای اجرای طراح اقدام ملی مسکن تامین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید