رسانه های اسپانیایی نوشتند: بازگشت هالیوودی ترامپ به کاخ سفید

به گزارش ارانیوز، ایرنا نوشت: رسانه های اسپانیایی در گزارش های مختلف با زبانی طعنه آمیز، بازگشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از بستری شدن سه روزه در بیمارستان والتر رید به کاخ سفید را بازگشتی پیروزمندانه خواندند.

رسانه های اسپانیایی نوشتند: بازگشت هالیوودی ترامپ به کاخ سفید

نشریه اسپانیایی وینته مینوتوس در گزارشی تمسخرآمیز با تیتر نمایش ترامپ به موضوع ترخیص دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از بیمارستان والتر رید و ورود به کاخ سفید پرداخت و نوشت: فرود از آسمان، موسیقی حماسی، قدم های پیروزمندانه و حرکت نمایشی برداشتن ماسک از صورت در بالکن کاخ سفید، روایت بازگشت هالیوودی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از بیمارستان به کاخ سفید است. ترامپ در حالی به ویروس کرونا مبتلا شد که پرهیز از همه آنچه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری توصیه شده را انجام داده است.

ترامپ از لحظه پیاده شدن از بالگرد تا رسیدن به بالکن ماسک به صورت داشت و این برای رئیس جمهوری که تا پیش از ماه ژوئیه (سه ماه پس از اعلام شیوع بیماری همه گیر) هرگز با ماسک دیده نشده و جو بایدن رقیب انتخاباتی اش را همیشه به دلیل پوشیدن ماسک به استهزا گرفته است، یک رکورد محسوب می شود.

به نوشته این نشریه، صحنه برداشتن ماسک و گذاشتن آن در جیب، از دوجهت اقدامی متناقض با توصیه های کارشناسان است؛ نخست اینکه توصیه اکید کارشناسان به استفاده از ماسک در اماکن عمومی است. اگرچه کاخ سفید محل اقامت رئیس جمهوری و خانواده او است اما از طرفی محل کار صدها نفر محسوب می شود. دوم اینکه قرار دادن ماسک در جیب به ویژه در مورد فرد مبتلا به جای کیسه پلاستیکی، اقدامی نادرست و غیر بهداشتی است.

تارنمای روزنامه ال کنفیدنسیال اسپانیا نیز در گزارشی با تیتر استعاری ترامپ، زنده خواهد بود تا زمانی که بمیرد نوشت: دموکراسی در آمریکا به معنای شفافیت و صداقت در ارائه اطلاعات صحیح در مورد سلامتی ترامپ نیست؛ یک رئیس جمهوری ضعیف تداعی کشوری ضعیف است.

ترامپ نمونه عالی از سهل انگاری در دست کم دریافت شدت بیماری کووید-19 است.

تازه ترین نظرسنجی های اجرا شده در آمریکا حاکی است که از هر 10 شهروند آمریکایی 7 نفر هیچ اعتماد و باوری نسبت به آنچه کاخ سفید درباره ابتلای ترامپ به کووید-19 اعلام می کند، ندارند.

روزنامه ال پریودیکو نیز نوشت: ترامپ پس از بستری شدن سه روزه، در حالی پیروزمندانه به کاخ سفید بازگشت که بیش از 210 هزار نفر در آمریکا جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند؛ آماری که هیچ کشوری در جهان به آن نرسیده است.

ترامپ 74 ساله ساعت 18 و 30 دقیقه دوشنبه به وقت واشنگتن (بامداد سه شنبه) و پس از آن که تیم پزشکی اش گفت وی در 72 ساعت گذشته تب نکرده و میزان اکسیژن در خون وی طبیعی است، بیمارستان نظامی والتر رید را ترک کرد و به کاخ سفید بازگشت.

به گفته کارشناسان بهداشت با وجود ترخیص ترامپ از بیمارستان، مراحل درمان وی همچنان ادامه خواهد داشت زیرا وی در حال دریافت دوز 5 روزه رمدیسیویر است.

ترامپ یازدهم مهرماه 1399 گفت که تست های تشخیصی انجام گرفته از او و ملانیا همسرش، مثبت است و دوره قرنطینه خود را آغاز می کنند وی سپس به دنبال وخامت بیماری به بیمارستان نظامی والتر رید منتقل شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 958

به "رسانه های اسپانیایی نوشتند: بازگشت هالیوودی ترامپ به کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های اسپانیایی نوشتند: بازگشت هالیوودی ترامپ به کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید