تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی

به گزارش ارانیوز، ملی پوش والیبال زنان در خصوص تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی گفت: سبک آله متفاوت تر است و سیستم اروپایی و ایتالیایی دارد.

تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی

به گزارش خبرنگاران، دومین اردوی تیم ملی والیبال زنان زیر نظر الکساندرا کمپدلی مربی ایتالیایی از 18 فروردین ماه آغاز می گردد.

شبنم علیخانی در خصوص شرایط اردوهای تیم ملی به خبرنگاران گفت: اردوی خوب چهار روزه ای بعد از لیگ داشتیم که بازیکنان و مربیان با هم آشنا شدیم. بعد از عید هم اولین اردو را با حضور همه بازیکنان آغاز کردیم که به صورت منظم در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شد. آله گروه بندی هایی انجام داده و تعداد کمی بازیکن در هر گروه قرار گرفته است. این باعث می گردد بازیکنان بیشتر تمرین نمایند و تمرینات با تکرار بیشتری انجام گردد.

او اضافه نمود: تمرینات متعددی داریم و اگر نقطه ضعف هایی وجود داشته باشد، راهکار نشان می دهد و روی آن کار می کنیم. در کل از شرایط اردوها راضی هستیم. از نظر شخصی هم به علت آسیب دیدگی، قدری بدنم آماده نبود اما در اردوی آخر خودم را رساندم و خوشبختانه شرایط خوبی دارم.

ملی پوش والیبال زنان در خصوص تفاوت سبک تمرینی آله با سرمربیان ایرانی تیم ملی گفت: این چیزی که هستیم به خاطر وجود مربیان ایرانی است اما سبک آله متفاوت تر است و سیستم اروپایی و ایتالیایی دارد. یکسری ایرادها و تکنیک ها در هر فردی وجود دارد که آله فعلا روی آنها کار می نماید تا برطرف کنیم و کم اشتباه کار کنیم. ابتدای راه هستیم و هنوز صحبت در خصوص این تفاوت ها زود است اما شخصا بالای پنج، شش تفاوت نسبت با سال هایی که در تیم ملی بودم، دیده ام.

او به مسابقات پیش روی تیم ملی اشاره و بیان نمود: بازی های کشورهای اسلامی، جام ملت ها و بازی های آسیایی را پیش رو داریم. باید نتیجه خوبی در کشورهای اسلامی بگیریم تا حضورمان در هانگژو 100 درصد گردد. فرایند تمریناتمان خوب است و به سمت عالی می رویم. با یک مربی با دانش و به روز طرف هستیم، مطمئنم خیلی تغییر و تحولات به وجود می آید و خیلی امیدوارم که سال جاری نتیجه خوبی بگیریم.

علیخانی در انتها گفت: از آقای داورزنی و خانم محمدیان به خاطر فرصتی که در اختیار بازیکنان قرار داده اند تا با مربی خارجی کار کنیم، تشکر می کنم. اصلا نمی خواهم مربیان ایرانی را زیر سوال ببرم اما وقتی قدمی برمی داریم گویای این است که همه می خواهند پیشرفت کنیم و به جایگاه واقعی مان برسیم. قدردان هستیم و امیدوارم بتوانیم با انجام اردوهای منظم و یادگیری تکنیک ها و تاکتیک های بهتر نتیجه ای که در خور والیبال ایران است را کسب کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1778

به "تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید