با 6 نوع کمپینگ سفر آشنا شوید (بخش اول)

به گزارش ارانیوز، حتی تصور سفر رفتن در طبیعت و اتراق در چادر هیجان انگیز است چه برسد که به آن رنگ واقعیت ببخشیم و آماده این سفر بشویم.

کمپینگ امروزه با توجه به کنجکاوی بشر و لذت بردن او از موقعیت های مختلف به انواع مختلفی تقسیم بندی شده است که در این مطلب به آن می پردازیم. پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با 6 نوع کمپینگ سفر آشنا شوید (بخش اول)
  • کمپینگ ماجراجویانه

این نوع کمپینگ همراه با نوعی مسابقه مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری می باشد.. رقابت در طول روز انجام می گیرد و افراد برای رسیدن به مقصد باید ماجراجویی نموده و راهشان را بیابند. شب که می شود افراد چادرهای شان را برپا نموده و کمپ می زنند. گاهی اوقات لوازمی چون اجاق گاز مسافرتی، کیسه خواب و … را با خود به همراه دارند.

  • کمپینگ خشک

در این نوع کمپ زنی، محل اقامت افراد مناطقی است که هیچ منبع آبی در آن وجود ندارد و گردشگران باید آب مورد احتیاجشان را هم همراه خود داشته باشند. این کمپ زنی بیشتر در بیابان ها انجام می شود و هواداران زیادی نیز دارد.

  • کمپینگ پیاده روی

اگر با پای پیاده وارد طبیعت شوید مطمئنا بیشترین برخورد را با عوامل بکر طبیعت خواهید داشت. در این نوع کمپینگ، افراد با به همراه داشتن امکانات مورد احتیاج به صورت تک نفره یا گروهی در طبیعت پیاده روی می نمایند و هر زمانی که بخواهند چادرهایشان را برپا می نمایند. گاهی اوقات از حیواناتی چون اسب، شتر و یا در کل حیوانات باربر نیز می توان برای حمل و نقل استفاده کرد. در طول راستا ممکن است لازم باشد به صخره نوردی پرداخته و یا از رودخانه ها عبور کنید. بنابراین این گروه از گردشگران باید از آمادگی بدنی مناسبی برخوردار باشند.

  • کمپینگ قایقرانی

در این کمپینگ، بیشتر راستا از طریق قایق طی می شود و کم زنی در میانه راه، قبل از رسیدن به مقصد و در نزدیکی آب صورت می گیرد. گاهی اوقات برای لذت بردن بیشتر، از قایق های پارویی و یا کایاک استفاده می شود. لوازم ضد آب و ماهیگیری از ضروری ترین احتیاجهای این نوع کمپینگ می باشد.

  • کمپینگ دوچرخه یا موتور سیکلت

برای تجربه این نوع کمپینگ باید با دوچرخه به دل طبیعت رفته و بعد از گذراندن یک روز طولانی دوچرخه سواری، چادرها را در یک مکان مناسب برپا کنید. ممکن است چند روز در راستا سپری شود و مجبور شوید تا هر شب کمپ زنی کنید. برخی افراد نیز با موتور سیکلت به طبیعت می فرایند و شب هنگام کمپی برپا می نمایند

  • کمپینگ لوکس و پر زرق و برق

در سطح دنیا، این سبک از کمپینگ در حال رشد و توسعه است. ریشه این کمپینگ به سال های 1900 میلادی که آمریکایی ها و اروپایی ها به آفریقا سفر می کردند، باز می شود. آنها برای اینکه ثروتمند جلوه نمایند، چادرهایی مجلل برپا می کردند و بدین ترتیب این گونه کمپ زنی های لوکس بوجود آمد. این افراد تنها به لذت سفر و طبیعت فکر نمی کردند. راحتی و تجربه یک سفر لوکس نیز برای شان مهم بود.

منبع: الی گشت
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1711

به "با 6 نوع کمپینگ سفر آشنا شوید (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 6 نوع کمپینگ سفر آشنا شوید (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید