افزایش فراوری پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی تا خاتمه سال

به گزارش ارانیوز، مدیر پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی گفت: مطابق برنامه تا انتها سال تمام بخش های پالایشگاه دوازدهم تکمیل می گردد و میزان فراوری تمام محصولات این پالایشگاه نیز افزایش خواهد یافت.

افزایش فراوری پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی تا خاتمه سال

به گزارش از ، مهدی گرامی شیرازی، مدیر پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی با اشاره به شرایط مناسب فاز های 22 و 24 پس از انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی امسال اعلام کرد: در حال حاضر هر چهار سکوی این پالایشگاه در مدار فراوری قرار گرفته اند و روزانه 32 میلیون متر مکعب گاز به فاز های 22 و 24 تحویل می دهند.

او اضافه کرد: پالایشگاه دوازدهم روزانه 14 میلیون متر مکعب گاز نیز از خط سراسری پنجم تحویل می گیرد که با تکمیل چاه ها این امکان فراهم می گردد تا تمام ظرفیت خود را از سکو های خود تامین کند.

به گفته مدیر پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی در حال حاضر فاز های 22 و 24 روزانه 40 میلیون متر مکعب گاز شیرین به خطوط سراسری برای مصارف داخلی تحویل می دهند.

گرامی شیرازی با بیان اینکه فراوری سایر محصولات نیز در پالایشگاه دوازدهم در حال اجرا است، عنوان نمود: اکنون این پالایشگاه روزانه بیش از 1000 تن اتان فراوری می نماید.

او میزان پروپان فراوریی فاز های 22 و 24 را بیش از یک هزار تن عنوان نمود و گفت: فراوری بوتان این پالایشگاه نیز بیش از 600 تن در روز است.

مدیر پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی میزان میعانات گازی فراوری پالایشگاه دوازدهم را 45 هزار بشکه در روز عنوان نمود و گفت: مطابق برنامه تا خاتمه سال تمام بخش های این پالایشگاه تکمیل می گردد و میزان فراوری تمام محصولات پالایشگاه نیز افزایش خواهد یافت.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 960

به "افزایش فراوری پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فراوری پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید