تور گرجستان ارزان: افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان

به گزارش ارانیوز، نا امنی های گسترده در ترکیه و ضرر آژانس های ایرانی از این مسئله باعث شده تا آنها به فکر جایگزین کردن مقصد جدیدی به جای ترکیه باشند. در این بین تورگردانان گرجستان را مقصدی فرهنگی و مناسب برای سفر خانواده های ایرانی می داند که به خاطر تشابه های نسبی با ترکیه پیروز به جذب بخشی از گردشگران ایرانی شده است.

تور گرجستان ارزان: افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

پس از کودتای ترکیه، بعضی آژانس های ایرانی سعی کردند با تبلیغات گسترده، مقاصد دیگری را جایگزین مقصد پرطرفدار ایرانی ها نمایند، به همین دلیل کشورهای مانند گرجستان، جمهوری آذربایجان، بلغارستان و حتی روسیه با ارائه تسهیلات ویزایی و مشوق های قیمتی پیروز شدند بخشی از مسافران ترکیه را به سمت خود بکشانند.

اکبر غمخوار - عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران درباره جایگزی مقاصد تازه بجای ترکیه گفت: در بین این کشورها استقبال از گرجستان، بیشتر از سایران بوده است؛ به نحوی که برای اقامت مسافران ایرانی در شهرهای توریست پذیر این کشور با کمبود هتل روبه رو شده ایم. البته رشد سفر ایرانی ها به گرجستان هنوز در حدی نبوده که کل مسافران ایرانیِ ترکیه را جذب نموده باشد.

با این حال 10درصدِ توریستان ایرانی ترکیه به گرجستان رفته اند و سفر توریستان ایرانی به گرجستان سال جاری با رشد 200 تا 300 درصدی روبه رو بوده است.

او با استناد به آمار اداره توریسم گرجستان، اظهار می نماید: سال گذشته حدود 60 هزار ایرانی به گرجستان سفر کردند، درحالی که پیش بینی می کنیم این تعداد سال جاری به حدود 150 هزار نفر برسد.

غمخوار دلیل اصلی این استقبال چشمگیر را، ناامنی های ترکیه می داند و تسهیلات گرجستان برای صدور ویزای اتباع ایرانی باعث افزایش تعداد پروازهای مستقیم دو کشور شده و به 17 پرواز در هفته رسیده و مهمتر از آن ارائه قیمت مناسب برای تورهای گرجستان در مقایسه با سایر مقاصد اشاره می نماید که معتقد است؛ در کنار مهمان نوازی گرجی ها از مردم ایران، از دلایل اصلی جذب بیشتر توریستان ایرانی به این کشور به شمار می آید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1629

به "تور گرجستان ارزان: افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: افزایش بی سابقه سفر ایرانیان به گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید