اعضای تیم ملی فوتبال ایران هم واکسینه می شوند؟

به گزارش ارانیوز، پس از تخصیص سهیمه 437 نفری برای حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو، حال درخواست واکسن کرونا از سوی دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در راستا رقابت های انتخابی جام جهانی مطرح شده است.

اعضای تیم ملی فوتبال ایران هم واکسینه می شوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، چه ورزشکاران المپیکی که انتخاب شده اند، چه آن هایی که در لیست انتظار هستند و چه آن هایی که در کادر اجرایی قرار دارند بر اساس فهرستی که از طرف کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تایید شده، واکسینه می شوند و این واکسیناسیون 2 مرحله ای از چندی پیش شروع شده است.

292 نفر در فهرست المپیکی ها قرار دارند که تا کنون 185 نفر آن ها مرحله اول واکسن را تزریق نموده اند، در فهرست پارالمپیکی ها نیز 145 نفر وجود دارد که 115 نفر آن ها واکسینه شده اند و سایر ورزشکاران و کادر اجرایی که تا به امروز اقدام به تزریق ننموده اند، باید طی روزهای آینده در این رابطه اقدام نمایند. در این رابطه صرفا ورزشکارانی که راهی المپیک می شوند واکسن نخواهند زد، بلکه ورزشکارانی که در شرف برگزاری مسابقات انتخابی المپیک هستند و ورزشکارانی که در تمرینات به عنوان آلترناتیو حضور دارند، در لیست واکسیناسیون ورزشکاران قرار گرفته اند.

واکسن در نظر گزفته شده، مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده که پس از درخواست ارائه شده به منظور واکسیناسیون ورزشکاران و کادر اجرایی به منظور حضور در المپیک و پارالمپیک تعلق گرفته و از نوع سینوفارم است.

به تازگی اما، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال درخواست نموده تا در راستای دریافت واکسن کرونا برای ملی پوشان اقدام کند. وی عنوان نموده است که تیم ملی فوتبال، خردادماه برای برپایی اردوی آماده سازی به جزیره کیش می رود و خدایی نانموده اگر یکی از بازیکنان کرونا بگیرد، باید دو هفته قرنطینه گردد و عملا چهار بازی انتخابی جام جهانی در بحرین را از دست می دهد.

وی با اشاره به اینکه با قنبرزاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پزشک تیم ملی و مترجم اسکوچیچ صحبت نموده و به آن ها گفته است: به جای اینکه به فکر اردو در کیش باشند فکری به حال واکسن بازیکنان تیم ملی نمایند تا زمانی بازیکنان به اردو می آیند، همه واکسن زده باشند، چراکه تا کنون صرفا بازیکنانی که در قطر بازی می نمایند و شاید سردار آزمون (روسیه) واکسن زده باشند و هیچ بازیکن دیگری واکسن نزده است، برای بازی با سوریه نیز پنج روز در اتاق هایمان قرنطینه بودیم، چون تست کرونای سه بازیکن مثبت شده بود و حتی غذای ما را بعد از تمرین در اتاق می گذاشتند.

در این راستا یک مقام مسئول با اشاره به اینکه اگر درخواست تزریق واکسن کرونا از سوی فدراسیون فوتبال برای ملی پوشان مطرح است، باید آن را به وزارت ورزش ارائه نمایند، اعلام کرد: در صورت امکان و موافقت با این درخواست بر اساس لیست تایید شده، مکاتبه وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می گردد و همانند واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی، واکسیناسیون تیم ملی فوتبال ایران نیز در دستور کار قرار می گیرد.

پیش از این اعلام شده است که بر اساس لیست ارائه شده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تایید آن ها و طبق کد ملی، ورزشکاران در حال تزریق واکسن هستند و مطابق لیست اعلامی، تایید شده و نیز بر حسب کدملی واکسیناسیون انجام می گردد و امکان تزریق، برای افراد متفرقه وجود ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1340

به "اعضای تیم ملی فوتبال ایران هم واکسینه می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای تیم ملی فوتبال ایران هم واکسینه می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید