400 هزار گوشی هوشمند تا سرانجام امسال تولید می شود

به گزارش ارانیوز، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: براساس مصوبه شورای عالی مجازی تا سال 1404 بنا داریم 20 درصد سهم گوشی هوشمند را در داخل کشور تولید کنیم به طوری که تا انتها امسال 400 هزار گوشی هوشمند داخلی تولید خواهد شد.

400 هزار گوشی هوشمند تا سرانجام امسال تولید می شود

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان امسال 400 هزار گوشی هوشمند در کشور تولید خواهد شد، گفت: در حال حاضر یکی از ظرفیت های بالقوه و بالفعلی که در کشور وجود دارد، طراحی و ساخت گوشی های هوشمند موبایل است، به طوری که شرکت های داخلی در این راستا گام برداشته و اقدام به تولید گوشی کرده اند و گوشی های تولید شده برای کشورهای خارجی نیز ارسال می شود.

تأمین نیازهای شهروندان در بازار گوشی موبایل

وی افزود: یکی از گام های مهمی که در راستای تأمین نیازهای شهروندان در بازار گوشی موبایل انجام داده ایم این است که به تولید گوشی و مودم پرداخته ایم. در حال حاضر کشورهایی مثل عراق از مشتریان تولیدات ایرانی هستند. در واقع هدف ما از ورود به تولید گوشی موبایل این است که می خواهیم کاری بکنیم که تا جایی که می توانیم، نیاز جامعه را به خارج از کشور برای تأمین قطعات و محصولات خارجی کاهش دهیم. این در حالی است که با همکاری اپراتورهای داخلی، یک زیست بوم طراحی کرده ایم که به شناسایی تولیدکننده آن پرداخته و با همکاری آنها در یک برنامه مدون و با نگاه کلان پا به عرصه اقتصاد دیجیتال گذاشته ایم.

سرویس های خط موبایل ایرانی را باندی کرده ایم

هاشمی شرح داد: یکی از ویژگی های گوشی های هوشمند تولید داخل این است که با نگاه ایجابی با همکاری یکی از اپراتورها فعالیت سرویس های خط موبایل ایرانی را باندی کرده ایم در واقع برای اینکه بتوانیم شهروندان را برای خرید این نوع گوشی ها ترغیب کنیم، بین تولید کننده ، اپراتور و سیستم بانکی در حال برقراری ارتباط هستیم تا در عرضه گوشی های تولید داخل هیچ گونه مسئله ای وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 761

به "400 هزار گوشی هوشمند تا سرانجام امسال تولید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 هزار گوشی هوشمند تا سرانجام امسال تولید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید