فرودگاه ها در شب آرامش بخشند

به گزارش ارانیوز، سلامِ من، دومینیک زِمودا، را از سالن استراحت امریکن اکسپرس فرودگاه سیاتل پذیرا باشید! بعد از خوردن یک عصرانه خوشمزه و در حالی که مقداری نوشیدنی درجه یک معرکه مزه می کنم، با آرامش خاطر منتظر پروازم هستم. عجب عصرانه خوشمزه ای بود. خیلی خوشحالم که امریکن اکسپرس تصمیم به ساخت این سالن استراحت مجلل در سیاتل گرفت. حرف ندارد!

فرودگاه ها در شب آرامش بخشند

بگذریم. یک کم دیروقت است و پروازم هم ساعت 23:59 بلند می شود. پس، قبل از این پرواز شبانه، کمی وقت برای لَم دادن و استراحت کردن دارم. عصری، وقتی در حال قدم زدن داخل فرودگاه بودم، احساس آرامش و راحتی خاصی داشتم... بی شوخی! گمان نمی کنم جای دیگری به جز فرودگاه ها و سالن های استراحتش اینقدر به من احساس آرامش دهد. بیشتر افراد در فرودگاه دچار اضطراب و دلهره می شوند و به معنای واقعی کلمه، از آن متنفرند، ولی من عاشق فرودگاهم!

فقط هم به خاطر سالن های استراحتش نیست. قبول دارم، سالن های استراحت فرودگاه شگفت انگیزند و بی شک در بهبود تجربه کلی شما تاثیرگذارند. اما، من وقتی در حال قدم زدن در فرودگاه بودم، به همه چیز می نگریستم: به ورودی های پرواز، مقصدها، هواپیماها، خانواده های در حال سوار شدن و ... . صِرف دیدنی هواپیماها و مقصدشان هم خود چشم نواز است. این آرامش بخش بودن فرودگاه ها در شب منحصرا به دلیل تارکی هوا است که باعث می شود هواپیماها به چشم بیایند و قسمت انتهایی شان که آرم هواپیمایی هم آنجا نقش بسته، بسیار جلوه کند و پُرنور بدرخشد... دیدن این همه هواپیمایی مختلف و مردمی که به مقصدهای گوناگون سفر می کنند خیلی معرکه است.

همچنین، احساسم بر این است که اضطراب کمتری بر فضای فرودگاه حاکم است، زیرا مسافران خسته تر و خواب آلوده ترند و همین سبب بهبود جو کلی فرودگاه می شود و سر و صداهای بلند و رفتارهای عجیب و غریب، کمتر به گوش می رسد و به چشم می خورد. به زبان ساده، فرودگاه ها شب هنگام محشرند! با این که فرودگاه را بسیار دوست دارم، فقط علاقه دارم شب پرواز کنم تا بتوانم شب هنگام در فرودگاه باشم و از این تجربه آرام و آسایش بخش بهره ببرم.

شاید جزو معدود کسانی باشم که اینگونه فکر می کنند، اما صرف نظر از عشقم به سفرکردن، دیدن این که دیگران هم سفر می کنند و دنیا را سیاحت، لبخندی بر لبانم می گذارد. به طور مشابهی، وقتی افراد به خانه برمی گردند و خانواده هایشان برای خوشامدگویی به فرودگاه می آیند هم، منظره ای است دیدنیی و هیچ وقت شنیدن تجربیات سفر دیگران، خالی از لطف نیست.

پس بله، فرودگاه در شب و به طور کلی پرواز در شب عالی و آرام بخش است. شاید به خاطر دیدن منظره نورهای درخشان از بالا باشد که دید جدیدی از دنیا، از فراز آسمان به شما می دهد. و شما در دل شب، رو به جلو می روید و شهرها را یکی پس از دیگری از زیر بال هایتان می گذرانید...

منبع: travellingtheworld.boardingarea.com

منبع: کجارو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1634

به "فرودگاه ها در شب آرامش بخشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه ها در شب آرامش بخشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید