اتوئو: گواردیولا را به عنوان یک مربی قبول دارم اما شخصیتش را دوست ندارم، آراگونس بهترین مربی ام بود

به گزارش ارانیوز، ستاره سابق بارسلونا می گوید در توانایی های فنی سرمربی پیشین آبی و اناری ها هیچ شکی و تردیدی ندارد اما شخصیت او را خیلی نمی پسندد.

اتوئو: گواردیولا را به عنوان یک مربی قبول دارم اما شخصیتش را دوست ندارم، آراگونس بهترین مربی ام بود

به گزارش ارانیوز، ساموئل اتوئو می گوید لوئیس آراگونس بهترین سرمربی بوده که زیر نظرش کار نموده است. او که در دوران 22 ساله بازیگری توام با افتخارش، زیر نظر تعدادی از بهترین سرمربیان دنیای فوتبال از جمله پپ گواردیولا در بارسلونا و ژوزه مورینیو در اینتر کار نموده است، کسی را به عنوان بهترین سرمربی اش معرفی کرد که در مایورکا زیر نظرش توپ می زد.

اتوئوی 38 ساله که در ماه سپتامبر سال جاری کفش هایش را آویزان کرد و اکنون به عنوان سفیر جام جهانی 2022 قطر فعالیت می نماید، اعتراف کرد که دوست دارد کار به عنوان مربی فوتبال را هم تجربه کند و به این بهانه هم از سرمربی فقیدش در مایورکا و اسطوره اتلتیکومادرید لوئیس آراگونس یاد کرد.

اتوئو گفت: برای مربیگری من باید مطالعه کنم و دانشم را بالا ببرم. شانسی که من در دوران بازیگری ام داشتم، این بود که با یک مرد عاقل که الان دیگر در میان ما نیست، آشنا شدم؛ لوئیس آراگونس. او به من گفت که لطفاً به حرف آدم هایی که می شناسم گوش کنم. مسلماً من هم برنامه هایی برای مربیگری در سر می پرورانم. در حال حاضر اما من در حال آنالیز اوضاع هستم.

اتوئو با مربیان بزرگ زیادی کار نموده است اما او در پاسخ به سوالی برای انتخاب بهترین آنها گفت: هر کدام شان برای من خاص هستند. انتخاب یکی از آنها آسان نیست اما اگر قرار باشد یکی را انتخاب کنم، آن لوئیس آراگونس است. زمانی که من در مایورکا بازی می کردم، یک بار به دفترش رفتم و صحبتی با او داشتم که زندگی ام را تغییر داد. او به من گفت که هر کاری می توانستم در مایورکا انجام داده ام و وقتش شده که به تیمی دیگر بروم تا ببینم که سطح واقعی ام کجاست. آن زمان من با خودم می گفتم این پیرمرد دارد چه می گوید؟ لوئیز واقعاً با شخصیت بود. او برای من مانند یک پدر بود. برای من داشتن یک مربی مانند آراگونس افتخاری بزرگ بود.

اتوئو سپس یادی از دوران بازیگری اش زیر نظر پپ گواردیولا در بارسلونا و ژوزه مورینیو در اینتر انجام داد و گفت: من عاشق گواردیولا هستم البته به عنوان یک مربی و نه از نظر شخصیتی. من با او فوتبال بازی کردن را یاد گرفتم و حرف او را بهتر از هر کسی درک می کردم. مورینیو؟ او مرا نزدیک به یک ماه نیمکت نشین کرد و مجبورم می کرد که در وقت های تلف شده خودم را گرم کنم. او می خواست مرا تحریک کند تا همان چیزی شوم که او می خواهد. در دفترش با او صحبت کردم و این چیزی بود که از من خواست بازی ام را به اوج برگردانم و من هم همین کار را کردم. بعد هم ما با هم همه چیز بردیم. اینتری که من آن سال در آن بازی می کردم، تیمی متشکل از 11 جنگجو بود و قهرمانی ما متفاوت بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 130

به "اتوئو: گواردیولا را به عنوان یک مربی قبول دارم اما شخصیتش را دوست ندارم، آراگونس بهترین مربی ام بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوئو: گواردیولا را به عنوان یک مربی قبول دارم اما شخصیتش را دوست ندارم، آراگونس بهترین مربی ام بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید