5 دلیل اصلی رد شدن خودروها در مراکز معاینه فنی

به گزارش ارانیوز، برخی خودروها از آزمون مراکز معاینه فنی پیروز بیرون نمی آیند، آمارها نشان می دهد 5 دلیل عمده بیشترین عامل مردودی این خودروها است.

5 دلیل اصلی رد شدن خودروها در مراکز معاینه فنی

به گزارش ایسنا، حسین مقدم، سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در مورد تغییراتی در حدود مجاز آزمون سطح انتشار آلایندگی خودروها گفت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست که مشخص آن از وظایف قانونی آن سازمان است در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه این تغییرات در سامانه سیمفا اعمال و اصلاح شده است.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه کلیه خودروها براساس حدود مجاز جدید مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرند، توضیح داد: در این حدود مجاز اعلامی تنها شاخص لامبدا تغییر کرده است.

وی در مورد آمار مراجعات به مراکز در هفت ماه توضیح داد: از ابتدای سال تا پایان مهر ماه 952 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده اند که در مقایسه با سال گذشته آمار مراجعات تغییری نداشته است.

مقدم در مورد علل مردودی خودروها با بیان اینکه 39 درصد از خودروها به علت نقص فنی، جهت اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه کردند. گفت: 32 درصد از خودروها در آزمون آلایندگی، 8 درصد در آزمون هم راستایی چرخ ها، 5 درصد در آزمون کمک فنر، 12 درصد در آزمون تست ترمز و 14 درصد در نواقص عیوب ظاهری مردود شدند.

وی همچنین در مورد اقبال و استفاده شهروندان از سامانه نوبت دهی آنلاین با بیان اینکه حدود دو سال از راه اندازی این سامانه می گذرد و خوشبختانه در حال حاضر از کلیه ظرفیت های تعریف شده در این سامانه شهروندان استفاده می کنند و حتی زمان های مشخص شده 3 تا 4 روز پس از هر تاریخ تکمیل است. گفت: به نظر می رسد خدمات این سامانه در مدیریت طول صف و حداقل رساندن معطلی، به شهروندان کاملا معرفی شده وتعداد تماس های مردمی در هنگام قطعی این سامانه که گاها برای بروز رسانی توسط سازمان فناوری شهرداری تهران اتفاق می افتد موید این مسئله است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 194

به "5 دلیل اصلی رد شدن خودروها در مراکز معاینه فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دلیل اصلی رد شدن خودروها در مراکز معاینه فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید