چین اتهام بهره جویی از کرونا را نامعقول دانست

به گزارش ارانیوز، یک سخنگوی ارشد دولت چین اظهار کرد، باور به اینکه چین با کمک به دیگر کشورها در زمینه مقابله با کرونا در حال رقابت برای رهبری جهانی است، کوته فکرانه و نامعقول است.

چین اتهام بهره جویی از کرونا را نامعقول دانست

به گزارش ایسنا، سخنگوی نهاد مشاوره ای موسوم به کنفرانس مشاوره ای سیاسی خلق چین امروز (چهارشنبه) اظهار کرد، این ایده که چین با کمک به کشورهای دیگر برای مقابله با کرونا در حال رقابت بر سر رهبری جهانی است، دیدگاهی نامعقول و کوته فکرانه است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گوئو ویمین، سخنگوی این نهاد، این اظهارات را در کنفرانسی خبری در آستانه نشست پارلمانی سالانه این کشور بیان نمود.

کشورهایی مثل آمریکا از سازمان بهداشت جهانی و چین انتقاد کرده اند و می گویند این سازمان برای اعلام شرایط اضطراری دیر اقدام کرده است. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا سازمان بهداشت جهانی را بازیچه دست چین خوانده و خواستار برکناری تدروس گبریسیوس مدیر این سازمان شده است.

ترامپ چین را به تلاش برای پنهانکاری درباره شیوع ویروس متهم کرده - اتهامی که پکن رد می کند - و گفته که سازمان بهداشت جهانی پکن را پاسخگو نکرده است. برخی از منتقدان هم بر این باورند که چین از بحران کرونا و کمک به دیگر کشورها استفاده می کند تا برای رهبری جهانی رقابت کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 725

به "چین اتهام بهره جویی از کرونا را نامعقول دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین اتهام بهره جویی از کرونا را نامعقول دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید