پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس ، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت

به گزارش ارانیوز، پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس درحال پیگیریست، شریعتمداری: دولت امکان خدمت دهی به جمعیت رو به رشد سالمندان را ندارد، شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز، تکمیل ثبت نام بیش از 53 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت و شهردار تهران: پروژه ای که برای سالمندان مناسب سازی نشود، افتتاح نمی شود از مهم ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی خبرنگاران در روز سه شنبه هستند.

پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس ، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت

به گزارش ارانیوز، در ادامه به برخی از مهم ترین اخبار اجتماعی ارانیوز اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

معاون اجتماعی ناجا :

پرونده سرقت از خانه کننده مجلس درحال پیگیریست/ پلیس رقم و مبلغ سرقتی را اعلام نکرده است

معاون اجتماعی ناجا اعلام نمود که پرونده مربوط به سرقت از خانه یک کننده مجلس از سوی پلیس آگاهی در حال پیگیری است.

سردار احمد نوریان امروز در یک نشست خبری در این باره، اظهارکرد: در این پرونده نیز همچون دیگر پرونده ها ماموران پلیس در محل حاضر شده و اظهارات افراد خانه را صورتجلسه کرده اند. همچنین هیچ نوع رقم و مبلغی از سوی پلیس در این زمینه اعلام نشده است و ما براساس اصل محرمانگی اطلاعات اینچنینی را بیان نمی کنیم.

شریعتمداری: دولت امکان خدمت دهی به جمعیت رو به رشد سالمندان را ندارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمارهای کشوری در خصوص افزایش جمعیت سالمندان در کشور گفت: دولت امکان خدمات دهی به این جمعیت عظیم را بدون مشارکت مردم نخواهد داشت. در کشور ما روند سالمندی پرسرعت تر از روند افزایش جمعیت است و در سنین بالای 30 سال در سال 1430 به یک چهارم جمعیت می رسند، بنابراین با گرفتاری های پیچیده ای در این زمینه روبرو خواهیم شد و نیازمند برنامه ریزی مناسب بهداشتی درمانی و اجتماعی در این زمینه هستیم.

محمد شریعتمداری با اشاره به اینکه مدیریت شورای عالی سالمندی بر عهده سازمان بهزیستی است ابراز کرد: بهتر است این سازمان ظرفیت هایی را در نظر بگیرد تا سالمندان خودشان بگویند چه نیازهایی دارند و با توجه به محدودیت های کشور برای خودشان برنامه ریزی داشته باشند و احساس نکنند دولت برای آینده آنها تصمیم می گیرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام نمود

شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز/ واریز سرانه به مدارس استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار حدود 60 هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شده اند گفت: تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم.

مجید قدمی اظهار کرد: طرح خدمات حمایتی امسال هم علیرغم شرایط سخت دولت همانند سال های گذشته اجرا می شود و نزدیک به سه میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظر گرفته ایم. خدمات حمایتی از جمله طرح های بسیار پیروز و عدالت محورانه است و تا کنون هزینه خدمات حمایتی 17 هزار پرونده دانش آموزان را پرداخت کرده ایم که شامل خدمات رایگان کلینیکی و پاراکلینیکی، دارو، پزشک، توانبخشی و ... می شود.

تکمیل ثبت نام بیش از 53 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال از تکمیل ثبت نام بیش از 53 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند خبر داد.

سیف الله ابوترابی گفت: چاپخانه دولتی که متولی تولید بدنه کارت ملی هوشمند است، وعده داده که تا پایان سال 9میلیون بدنه کارت دیگر تحویل ثبت احوال دهد. اگر این وعده محقق شود تا پایان سال کارت تمامی افرادی که ثبت نام کرده اند صادر خواهد شد.

وزیر بهداشت بیان کرد

جمعیت 8.3 درصد سالمندان ایرانی / ضرورت ایجاد خانه های محله ای ویژه سالمندان

وزیر بهداشت ضمن اشاره به روند پیر شدن جمعیت کشور، بر لزوم ایجاد نشاط اجتماعی در سالمندان و همچنین ایجاد خانه های محله ای ویژه این قشر از جامعه تاکید کرد.

دکتر سعید نمکی در خصوص داروهایی که سالمندان مصرف می کنند نیز گفت: تاکنون مسئله ای برای تامین دارو نداشته ایم، اما یکی از گلایه های این قشر هزینه هایی است که تامین دارو برایشان دارد. سالمندان بیشتر اقدام به مصرف مکمل های خوراکی می کنند که قیمت بالاتری نسبت به سایر داروها دارند. باید یکی از اهداف ما اصلاح سبک زندگی و تشویق به ورزش و تحرک باشد تا نیاز کمتری به مکمل در این گروه سنی احساس شود، اما در صورت نیاز به مصرف مکمل ها، توصیه می کنیم از مکمل های ایرانی استفاده کنند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا اعلام داد

نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت/ افزایش ساعات کارپلیس+10 برای اربعین

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از افزایش ساعات کار دفاتر پلیس بعلاوه 10 و پلیس مهاجرت در ایام اربعین خبرداد.

سرهنگ محمدرضا طبایی درباره ساعت کار دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: در این ایام دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه موظفند تا زمان مراجعه متقاضیان در محل حاضر بوده و اقدام به ارائه خدمات کنند. دفاتر پلیس بعلاوه 10 نیز تا ساعت 20 فعال بوده و موظفند که کار مردم در حوزه گذرنامه را انجام دهند.

گزارش ارانیوز به مناسبت روز جهانی سالمند؛

86 درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش 2.5 برابری جمعیت سالمندان تا 1430

در حالی که حدود هفت میلیون و 400 هزار سالمند در کشور زندگی می کند، یک جمعیت شناس در سال 95 پیش بینی کرده است که تا 35 سال آینده، جمعیت سالمندان حدود 2.5 برابر خواهد شد و سهم سالمندان ایران تا سال 1430 حدود 24 درصد می شود. این پیش بینی ها در حالی مطرح می شود که میانگین امید زندگی در ایران حدود 74 سال و امید زندگی توام با سلامت کمتر از 50 سال است.

شهلا کاظمی پور ضمن بررسی وضعیت سالمندان در سطح بین المللی و ملی بیان نمود: بیش از هفت میلیارد نفر در جهان زندگی می کنند که براساس آخرین آمارهای سازمان ملل حدود 12 درصد از جمعیت بیش از 60 سال سن دارند؛ یعنی حدود 900 میلیون نفر (12 درصد) از جمعیت جهان سالمند هستند که حدود 44 درصد از آنها مرد و 56 درصد زن هستند؛ به عبارت دیگر سهم زنان در جمعیت سالمندان بیش از مردان است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

سلامت شهروندان جای مسامحه و رودربایستی نیست

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به هشدارها و توصیه های بهداشتی به زایران اربعین حسینی، گفت: این هشدارها هر ساله قبل از این کمپین عظیم از سوی واحدهای بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت خطاب به عزیزانی که در این تجمع بزرگ شرکت می کنند صادر شده و چیز جدیدی نیست.

دکتر کیانوش جهانپور گفت: توصیه اکید ما به شهروندان ایرانی رعایت توصیه های بهداشتی، مراقبت از بهداشت فردی، استفاده از ماسک های مناسب بویژه در زمان حضور در محل های شلوغ یا زمان گرد و غبار، شستشوی مداوم دست ها بویژه قبل از صرف غذا، عدم همراه داشتن غذاهای فاسد شدنی، استفاده از آب بسته بندی، پرهیز از نوشیدن مایعات در لیوان های غیر شخصی یا غیریکبار مصرف، حتی المقدور پرهیز از مصافحه و روبوسی و مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی هنگام مشاهده علایم اولیه مشکوک به بیماری های گوارشی، تنفسی و ... هست.

شهردار تهران: پروژه ای که برای سالمندان مناسب سازی نشود، افتتاح نمی شود

شهردار تهران گفت: در حال حاضر به هیچ عنوان پروژه ای را که برای سالمندان مناسب سازی نشده باشد را در تهران افتتاح نخواهیم کرد.

پیروز حناچی در خصوص مناسب سازی ایستگاه های مترو برای سالمندان شرح داد: آسانسور و پله برقی جزو الزامات ایستگاه های مترو است و تلاش می کنیم این تجهیزات در همه ایستگاه های مترو وجود داشته باشد؛ هر چند در شرایط فعلی تحریم ممکن است در تهیه این تجهیزات مسئله ای وجود داشته باشد.

به گزارش ارانیوز، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به شرح زیر است:

86 درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش 2.5 برابری جمعیت سالمندان تا 1430

پراید، 70 درصد خودروهای سرقتی کشور

تکمیل ثبت نام بیش از 53 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند

15 بیماری شایع سالمندی/ لزوم توسعه تربیت متخصصان طب سالمندی

شریعتمداری: دولت بدون مشارکت مردم امکان خدمت دهی به سالمندان را ندارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 108

به "پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس ، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس ، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید